Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Chevrolet ma 100 lat

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Chevrolet W tym roku Chevrolet świętuje stulecie swojego istnienia, rozpoczynając na salonie motoryzacyjnym w Detroit rocznicowe imprezy obejmujące m.in. światową premierę nowego Aveo w wersji sedan.

W tym roku Chevrolet świętuje stulecie swojego istnienia, rozpoczynając na salonie motoryzacyjnym w Detroit rocznicowe imprezy obejmujące m.in. światową premierę nFot. Chevroletowego Aveo w wersji sedan.

Chevrolet Aveo to jeden z najlepiej sprzedających się na całym świecie modeli Chevroleta i jedna z siedmiu europejskich premier zaplanowanych na nadchodzące 12 miesięcy. Nowe modele szykowane na ten rok to rodzinny van o nazwie Orlando, Corvette Grand Sport w wersji coupe i convertible, Captiva nowej generacji, sportowa, 5-drzwiową wersja hatchback kompaktowego Cruze’a, Camaro w wersji coupe i convertible, a także elektryczny Volt.

Rok 2010 stanowił Fot. Chevrolet dla Chevroleta Europe drugi najlepszy rok pod względem sprzedaży , jak również najlepsze w historii Chevroleta Europe 12 miesięcy pod względem udziałów w rynku. Całkowita sprzedaż wyniosła niecałe 480 000 pojazdów, co odpowiada rekordowemu udziałowi w rynku na poziomie 2,5 procent. „Nasze mocne wyniki 2010 roku stworzyły doskonałą scenerię dla 2011 – roku obchodów stulecia istnienia firmy”, powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Dzięki siedmiu nowym premierom zaplanowanym na obecny rok mamy fantastyczną okazję, dla dalszego rozwoju naszej marki w Europie”.

Firma Chevrolet została założona w Detroit w listopadzie 1911 roku przez kierowcę wyścigowego i konstruktora Louisa Chevroleta oraz założyciela koncernu General Motors Williama C. „Billy’ego” Duranta. Po latach firma stała się czwartą największą marką motoryzacyjną na świecie.Fot. Chevrolet: Camaro 2011

Wkrótce Chevrolet stał się jedną z wiodących sił w większo ści dyscyplin sportów motorowych. Firma z sukcesami uczestniczyła m.in. w wyścigach NASCAR i zawodach NHRA Pro Stock Manufacturers Cups.

W Europie Chevrolet Corvette 6 triumfował w swojej klasie podczas słynnego 24-godzinego wyścigu w Le Mans we Francji. Natomiast w 2010 roku świętował podwójne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), w których model Chevrolet Cruze zdobył tytuł zarówno w kategorii kierowców jak i konstruktorów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości