Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36364 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Chevrolet obniża cenę elektrycznego modelu Volt w Europie

Data publikacji: Autor: (ip)

Chevrolet Volt, Fot: Chevrolet Chevrolet ogłosił obniżenie cen elektrycznego modelu Volt o rozszerzonym zasięgu. Ceny wersji z nowego rocznika modelowego będą się rozpoczynały w Niemczech od 38 000 euro (z VAT).

„Niższa cena zakupu i oszczędności wynikające z jazdy w trybie elektrycznym sprawiają, że użytkownicy modelu Volt mogą nie Chevrolet Volt, Fot: Chevrolettylko korzystać z zalet nowoczesnych technologii oraz funkcjonalności auta, ale również cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji”, powiedział Thomas Sedran, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe. „Najnowszy Volt będzie oferował te same imponujące funkcje co wcześniej, a oprócz tego również nowe radio Chevrolet MyLink”.

W sierpniu tego roku Chevrolet obniżył cenę nowego Volta w Stanach Zjednoczonych o 5 000 dolarów. Decyzja ta odzwierciedla osiągnięcia firmy w zakresie ograniczenia kosztów dzięki doświadczeniu, jakie zdobyła w konstruowaniu samochodów elektrycznych i poszczególnych komponentów elektrycznego układu napędowego.

Chevrolet Volt to jeden z pierwszych na świecie samochodów elektrycznych o rozszerzonym zasięgu. Model ten pierwsze 80 kilometrów pokonuje korzystając z energii elektrycznej zgromadzonej w 16 kWh akumulatorze litowo-jonowym, przy zerowej emisji CO2. Po wyczerpaniu energii akumulatora uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra (generator), która zasila akumulator, dzięki czemu zasięg wzrasta do ponad 500 kilometrów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Volt zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł