Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36359 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Chevrolet podsumowuje rok 2012 w Polsce

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Chevrolet Chevrolet zakończył rok 2012 rekordowym wynikiem w historii tej marki na polskim rynku. W ciągu całego roku sprzedanych zostało w Polsce 10 524 nowych Chevroletów, co oznacza 35% wzrost (2 742 egzemplarze) w porównaniu do 2011 roku (7 782 samochody).

Fot. Chevrolet- Osiągnęliśmy po raz kolejny z rzędu historycznie rekordowy wynik sprzedaży. Zrealizowaliśmy plan, który założyliśmy sobie przed rokiem. Dołączyliśmy do grona marek, które sprzedają w Polsce ponad 10 000 samochodów rocznie” - mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland. - Chevrolet udowodnił, że potrafi osiągać sukces na trudnym rynku motoryzacyjnym, dlatego spodziewam się utrzymania tego dobrego wyniku również w 2013 roku - dodał.

Najpopularniejszym modelem w naszym kraju w 2012 roku było miejskie Aveo. Łącznie, Nowe Aveo i Aveo Classic znalazły 4 464 nabywców, czyli o 21% więcej niż rok wcześniej, kiedy to Polacy kupili 3 701 sztuk tego modelu. Kolejne miejsce na liście najpopularniejszych modeli w gamie Chevroleta zajmuje Cruze, którego w minionym roku sprzedano 2 257 egzemplarzy, czyli aż o 71% więcej niż w roku wcześniejszym, kiedy sprzedano 1 317 egzemplarzy tego modelu. Trzecie miejsce na podium zajął Spark z wynikiem sprzedaży na poziomie 1 825 sztuk, czyli o 34% więcej niż rok wcześniej, kiedy nabywców znalazły 1 363 sztuki tego modelu. Na kolejnych miejscach zaraz za podium uplasowały się dwa siedmiomiejscowe modele Chevroleta – Orlando osiągnęło wynik sprzedaży 1 165 sztuk i rekordowy wzrost aż o 74%, a Captiva z 3% wzrostem sprzedaży znalazła 717 nabywców.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • kolo (gość)

    Co tu dużo pisać -brak kasy.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet zdjęcia

Chevrolet dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Chevrolet Cena

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł