Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38349 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Chevrolet Sonic na czele rankingu APEAL J.D. Power

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Chevrolet Chevrolet Sonic, który jest amerykańskim odpowiednikiem popularnego w Polsce modelu Aveo, już po raz drugi z rzędu zajął najwyższe miejsce w swoim segmencie w rankingu J.D. Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL) Study. Ranking ten ocenia, jak klienci postrzegają wykonanie, osiągi oraz design swoich nowo zakupionych samochodów i opiera się na ocenie zadowolenia z posiadania i jazdy nowo zakupionym samochodem po pierwszych 90 dniach. W ocenie wzięło udział ponad 83 tysiące kierowców.

Popularność tego miejskiego modelu w USA stale rośnie. W pierwszej połowie 2013 roku kupiło go o 6,3% więcej osób niż w Fot: Chevrolet analogicznym okresie rok wcześniej. Nie inaczej jest w Polsce.

Aveo to drugi najchętniej kupowany Chevrolet w naszym kraju, a oferowana aktualnie generacja tego miejskiego samochodu w każdym półroczu osiąga coraz lepsze wyniki sprzedaży. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Polacy kupili 1401 egzemplarzy tego modelu, czyli o 16% więcej niż w II połowie i 19% więcej niż w I połowie 2012 roku.

Polacy doceniają między innymi jego oryginalny wygląd, a także poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia. Aveo otrzymało najwyższy wynik testu bezpieczeństwa Euro NCAP 2011 w swoim segmencie. Na polskim rynku samochód w standardzie oferuje m.in. 6 poduszek powietrznych, system ESC, tempomat i radioodtwarzacz CD/MP3, a przy uwzględnieniu obowiązującej aktualnie promocji jego cena zaczyna się już od 36 990 zł.

Oprócz Sonica w tegorocznym rankingu APEAL J.D. Power na czele swoich segmentów znalazł się również model Avalanche, który również zwyciężył po raz drugi, oraz Volt, który otrzymał najwyższą ocenę w swoim segmencie już po raz trzeci.

Żadna inna marka nie może się pochwalić zdobyciem aż trzech najlepszych ocen w poszczególnych segmentach dwa razy z rzędu. Łącznie aż siedem modeli koncernu General Motors znalazło się wśród trzech najwyżej ocenianych aut w swoich segmentach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Aveo zdjęcia

Chevrolet Aveo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Chevrolet Aveo Cena

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł