Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36359 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Chevrolet Volt zaoszczędził tankowiec pełen benzyny

Data publikacji: Autor: (ip)

Chevrolet Volt, Fot: Chevrolet Chevrolet Volt, a dokładniej mówiąc właściciele tego modelu Chevroleta, zaoszczędzili łącznie tyle benzyny, ile mieści w swoich zbiornikach spory tankowiec. Od czasu wprowadzenia na rynek elektrycznych Chevroletów o rozszerzonym zasięgu, właściciele przejechali nimi w trybie pracy elektrycznej ponad 44 milionów mil (70 miliony kilometrów), oszczędzając tym samym ponad 2,35 miliona galonów (8,8 miliona litrów) benzyny.

Na północnoamerykańskiej stronie internetowej Chevroleta umieszczono liczniki pokazujące na bieżąco rzeczywiste statystyki Chevrolet Volt, Fot: Chevroletdotyczące tras pokonywanych przez właścicieli Voltów z USA. Przedstawiane liczby oparte są o informacje zbierane przez oferowany na tamtym rynku system komunikacyjny OnStar. Rezultaty dotyczące długości przejechanych tras i ilości zaoszczędzonego paliwa wciąż się zmieniają, a w dniu dzisiejszym liczniki pokazywały następujące liczby:

44 milionów elektrycznych mil (EV), co odpowiada:

  •     16 tysiącom podróży przez całe Stany Zjednoczone (2 443 mile z Nowego Jork do Los Angeles),
  •     1 767 podróżom dookoła Ziemi (24 901 mil),
  •     184 podróżom na Księżyc (238 657 mil).


2 350 000 zaoszczędzonych galonów benzyny, co odpowiada:

  •     55 952 baryłkom benzyny (42 galony w baryłce),
  •     9 milionom dolarów zaoszczędzonych na benzynie (przy cenie 3,80 dolara za galon),
  •     427 cysternom do przewozu benzyny (5 500 galonów w cysternie),
  •     1 tankowcowi wypełnionemu benzyną (2 miliony galonów).

„Właściciele Voltów jeżdżą nimi dokładnie tak, jak oczekiwali tego konstruktorzy”, twierdzi Cristi Landy, dyrektor marketingu odpowiedzialna za Chevroleta Volta. „Sześćdziesiąt procent czasu podróży odbywa się na zasilaniu akumulatorowym, a powiększony zasięg daje możliwość kontynuowania jazdy zawsze, gdy jest to potrzebne. Dzięki temu kierowcy nie muszą zmieniać swoich przyzwyczajeń, gdy przesiadają się do Chevroleta Volta”.

Chevrolet Volt jest pierwszym samochodem elektrycznym, którego zasięgu nie ograniczją możliwości baterii. Po wyczerpaniu energii akumulatora, co następuje maksymalnie po 80 kilometrach, uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra, która zasila silnik elektryczny. W ten sposób zasięg Volta zwiększa się do ponad 500 kilometrów. W celu naładowania akumulatora wystarczy podłączyć samochód do typowego gniazdka 230V.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • technik (gość)

    Poproszę o pełniejszą statystykę. 1) Ile "elektrycznych" kilometrów przypada na jednego Chevroleta Volt. Jaka jest cena zużytej energii na tamtym terenie. 2) Ile kosztuje jeden samochód i o ile więcej od porównywalnego klasycznego sedana (cena jest ok. dwukrotnie większa, o ile się orientuję). Ile w rezultacie statystyczny nabywca zyskał lub stracił pieniędzy na tym interesie. 3) Jaki jest rzeczywisty bilans energetyczny, t.j. ie potrzeba było energii (jakiej?) żeby wyprodukować i przesłać odpowiednią ilość elektryczności do gniazdka ładowania (pamiętajmy, że produkcja, przesył elektryczności oraz ładowanie akumulatorów, każde z osobna, generuje określone straty).

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Volt zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł