Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Chińczycy kupią Pininfarinę?

Data publikacji: Autor: (red)

Fot. Archiwum Chiński koncern Beijing Automotive Industry Holding Corp (BAIC) jest poważnie zainteresowany słynną włoską firmą projektową Pininfarina.

Fot. Archiwum W listopadzie pojawiły się informacje, że zakupem Pininfariny interesuje się kanadyjsko-austriacki koncern Magna. Doświadczenie włoskiej firmy pozwoliłoby na poszerzenie działalności Magny w zakresie rozwoju projektów. W tej chwili jednak, na pierwszy plan wysuwa się chiński koncern Beijing Automotive Industry Holding Corp (BAIC), który pod koniec roku nabył prawa do wykorzystywania technologii Saaba, a teraz poszukuje firmy, która pomoże mu w budowaniu aut.

Pininfarina posiada własny ośrodek badawczy, którego istotnym elementem jest najwyższej jakości tunel aerodynamiczny o wartości 30 mln euro. Nie bez znaczenia pozostaje też wieloletnie doświadczenie włoskiej firmy w projektowaniu różnych modeli samochodów m.in dla Ferrari.

Na razie nie wiadomo, czy Chińczykom uda się doprowadzić transakcję do końca. Przejęciem Pininfariny interesuje się wiele różnych firm z całego świata. Włoskie media podają, że jest ich około 10.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • siapek

    Rany boskie! Mam nadzieję, że nie sprzedadzą nikomu!

  • Jarpoz

    Niedługo wszystko kupią, bankrutujące fabryki marek z renomą w przeszłości, następnie zadłużone kraje europejskie itp.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości