Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Chiński mini-samochód na prąd. 4 zł za przejechanie 100 km (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Jest elektryczny, przypłynął z Azji i wyjechał na Polskie drogi. Jak jeździ się w naszym kraju chińskim autem ZD D2S na prąd?

Marka ZD należy do koncernu Geely, który znany jest z tego, że jest właścicielem Volvo. Auto ma jednak stylstykę zdecydowanie bardziej azjatycką, niż szwedzką. Podobnie jak i wymiary.  We wnętrzu dominuje twardy plastik, a fotele obszyto ekologiczną skórą. W prezentowanym egzemplarzu zabrakło poduszki powietrznej.

Samochód do 50 km/h przyspiesza w 7 s, natomiast prędkość maksymalna została ograniczona do 85 km/h. W pełni naładowane baterie pozwalają na pokonanie dystansu około 130 km. Koszt przejechania 100 km, kiedy korzystamy z domowego gniazdka do ładowania to około 4 zł.

Zobacz także: Duży przebieg auta. Po czym go poznać.?

Według polskiego prawa to czterokołowiec cieżki, czyli potrzebne jest prawo jazdy kategorii B1. Można je zrobić mając 16 lat.

Chiński mini-samochód na prąd nie jest do kupienia w Polsce. Pojazd można wynająć, a koszt to 1200 zł netto za miesiąc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Ping Pong (gość)

    "We wnętrzu dominuje twardy plastik, ... zabrakło poduszki powietrznej." - słowem przy zderzeniu z psem, jeżdżąca trumna. No i przyspieszenie 7 sekund, ale do 50 ciu :))) Zapomnieliście napisać o żywotności akumulatora.

  • qwerty (gość)

    1200 zł netto miesięcznie plus koszty prądu, mhm okazja stulecia.

  • masz problem (gość)

    .......Ping Pong (gość) 2018-12-07 22:12 "We wnętrzu dominuje twardy plastik, ... zabrakło poduszki powietrznej...... Co ty chłopie peerdolisz? A ile meleksów, trolejbusów, tramwajów, motocykli czy rowerów ma poduszki ? Jak ci brakuje poduszki to se kup w hipermarkecie, z powłoczkami na zmianę. Czy każe ci ktoś tym wynalazkiem zapeerdalać 140kmh w obszarze zabudowanym? Idiocie to nie pomoże poduszka nawet w chodziku !!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości