Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Chojnice. Nie będzie ruchu wahadłowego przy ul. 14 Lutego

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Chojnice. Nie będzie ruchu wahadłowego przy ul. 14 Lutego Przebudowa skrzyżowania przy 14 Lutego w Chojnicach doprowadza mieszkańców do białej gorączki.

Mieszkańcy skarżą się na utrudniony dojazd do swoich posesji, a właściciele sklepów na to, że inwestycja odbiera im klientów, którzy wybiorą inne miejsce na zakupy. Protest mieszkańców trafił do ratusza, ale to nie burmistrz odpowiada za organizację ruchu. Skierował więc pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Arseniusz Finster nie odżegnuje się jednak od tego, by szukać optymalnych rozwiązań ruchu drogowego. Pierwsze efekty już są - od dziś ma być otwarty zjazd z pl. Piastowskiego na ul. San Carlos i 14 Lutego, w prawo w w kierunku ronda. Udrożnienie kierunku Prochowa - San Carlos, Prochowa - 14 Lutego w stronę ronda "Solidarności" oraz odciążenie ulic na os. Kolejarz pozwoli kierowcom szybciej dojechać do centrum miasta. Ta zmiana została wynegocjowana podczas rozmów z wykonawcą inwestycji.

- Niestety, nie jest możliwe wprowadzenie ruchu wahadłowego - ubolewa burmistrz. - Nie można też wykonywać tej inwestycji etapami, jak sugerują chojniczanie.

Jest zapewnienie wykonawcy - firmy Strabag - że co prawda całość ma być gotowa na lipiec przyszłego roku, ale część drogowa być może zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Jeśli się tak stanie, na pewno i mieszkańcy i prowadzący tutaj działalność gospodarczą odetchną z ulgą.

Chojnice. Nie będzie ruchu wahadłowego przy ul. 14 Lutego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Chojnice. Nie będzie ruchu wahadłowego przy ul. 14 Lutego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości