Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Chorwacja w finale mundialu 2018. Chorwaccy strażacy hitem sieci (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / STORYFUL / x-news

Fot. STORYFUL / x-news Strażacy z Zagrzebia nie zdołali obejrzeć do końca ćwierćfinałowego spotkania Rosja - Chorwacja. Stracili końcówkę konkursu rzutów karnych, ponieważ zostali wezwani na akcję.

Służba nie drużba. Mężczyźni natychmiast ruszyli z pomocą, nie tracąc ani sekundy. Ich drużyna ostatecznie pokonała gospodarzy mundialu 4:3. Ich pełna poświęcenia postawa została doceniona przez internautów, a materiał wideo zarejestrowany przez kamery w remizie stał się hitem sieci.

Zobacz także: Koszty rejestracji samochodu w 2018 roku

Po pokonaniu w półfinale Anglii 2:1, Chorwacja w niedzielę 15 lipca zmierzy się w Moskwie z Francją. Zwycięzca rywalizacji zostanie mistrzem świata w piłce nożnej. Aktualnie tytuł należy do Niemiec - wywalczyli go na mundialu w Brazylii w 2014 roku.

Wóz strażacki to pojazd uprzywilejowany. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są zobowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, w razie potrzeby zatrzymania się. Kierowcy muszą także pamiętać, o zakazie wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego w obszarze zabudowanym.

Niedopuszczalne jest również wjeżdżanie na skrzyżowanie, kiedy nie ma na nim miejsca do kontynuowania jazdy, gdyż może to utrudnić przejazd np. pojazdowi straży pożarnej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości