Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Chroń się przed kradzieżą

Data publikacji: Autor: PRO

Rocznie ginie w naszym kraju blisko 700 tys. pojazdów. Czy można się przed tym zabezpieczyć tym bardziej gdy nasz wymarzony samochód wciąż spłacamy w banku.

Od pierwszego września GMAC Bank, wprowadził do swojej oferty możliwość ubezpieczenia się na wypadek kradzieży samochodu lub jego losowego uszkodzenia - pożaru, powodzi, wypadku. Ubezpieczenie na wypadek straty finansowej, polega na zabezpieczeniu kredytobiorcy przed stratą poniesioną w wyniku całkowitego zniszczenia bądź kradzieży samochodu. W GMAC Banku, w razie nieszczęścia, właściciel pojazdu kupionego na kredyt otrzyma odszkodowanie w wysokości 20% jego wartości, jednak nie więcej niż 20.000 PLN.

Tym samym kredytobiorca może liczyć, że ubezpieczyciel spłaci różnicę pomiędzy saldem kredytu pozostającego do spłaty, a wysokością odszkodowania z tytułu szkody (autocasco), otrzyma pieniądze z GAP, nawet jeśli odszkodowanie z autocasco wystarczy na spłatę. Wówczas dodatkowe pieniądze może zainwestować na przykład w kolejny samochód.

Tego typu ubezpieczenie jest w Polsce nowością. Na świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji czy Czechach, gdzie jest także oferowane przez GMAC, od lat cieszy się dużą popularnością. - Ubezpieczenie na wypadek straty finansowej jest doskonałym zabezpieczeniem dla wszystkich kupujących auta na kredyt. Stanowi ochronę wartości swoistej inwestycji, jaką jest zakup samochodu - mówi Mirosław Bieszki, Prezes GMAC Bank Polska S.A.

Miesięczne opłaty związane z dodatkowym ubezpieczeniem kredytu zależą od kwoty na jaka opiewa umowa kredytowa. Przy 3-letnim kredycie na samochód o wartości 60 tys. złotych, składka ubezpieczenia wyniesie 23,40 zł miesięcznie.

GMAC Bank Polska S.A., w połowie 2001 roku przekształcił się z istniejącego od 1996 roku Opel Bank S.A. Mimo finansowych związków z Oplem, firma udziela kredyty na zakup samochodów innych marek.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości