Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Chrysler 300 C

Data publikacji: Autor: Ryszard Polit

fot. Chrysler W USA prestiżowymi samochodami są modele europejskie, w Europie – amerykańskie.
Amerykanie za punkt honoru poczytują sobie sukces na europejskim rynku. W przypadku marki Chrysler powiązanej kapitałowo z Mercedesem-Benzem, takie aspiracje należy uznać za naturalne.

 

fot. Chrysler Do najnowszego modelu Chryslera nazwanego 300 C przywiązuje się dużą wagę. „Samochod 300 C stanowi nowy i doniosły rozdział w światowej historii naszej marki oraz jeden z najważniejszych fragmentów naszej ofensywy produktu” - powiedział Thomas Hausch, dyrektor ds. eksportu i marketingu.

Chrysler 300 C jest dużym autem o długości 5 m i oryginalnej, wręcz drapieżnej, stylizacji nadwozia. Cechy charakterystyczne pojazdu to napęd na tylne koła i potężne silniki, o rzadko spotykanych w Europie pojemnościach skokowych.

 

fot. Chrysler W Polsce samochód oferowany jest z 6-cylindrowym, 24-zaworowym silnikiem w układzie V o pojemności 2,7 l i mocy 193 KM oraz 3,5 l (253 KM). Obie jednostki napędowe współpracują z automatyczną 4-stopniową skrzynią przekładniową.

Jednak najsłynniejszym silnikiem Chryslera jest tzw. Hemi , znany od lat 70. W udoskonalonej wersji jest on również dostępny w modelu 300 C. Silnik ten ma 8 cylindrów w układzie V, po 2 zawory w każdym z nich. Z pojemności 5,6 l uzyskuje moc 340 KM. By ograniczyć nieco zużycie paliwa, elektroniczny układ sterujący wyłącza z pracy 4 cylindry, gdy nie jest potrzebna pełna moc. System odłączania cylindrów stosowany jest także w innych modelach Chryslera.

 

fot. Chrysler Przy konstrukcji pojazdu szczególną uwagę zwracano na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Nowa płyta podłogowa wraz z wielowahaczowym zawieszeniem z przodu i z tyłu ma zapewnić dobre własności jezdne.

Bogate wyposażenie seryjne jest proporcjonalne do ceny zakupu. Na razie oferowana jest wersja sedan, jeszcze w tym roku ma pojawić się wersja kombi.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości