Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38017 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Chrysler Crossfire

Data publikacji: Autor: Piotr Robakowski

Od końca lat 20-tych Chrysler nie miał w swojej ofercie prawdziwego samochodu coupe.- mówiła podczas poznańskiej premiery Bożena Nawrocka, współwłaścicielka salonu Voyager Club, dealer Chryslera i Jeep.

W ofercie pojawił się model o nazwie Crossfire - Od końca lat 20-tych Chrysler nie miał w swojej ofercie prawdziwego samochodu coupe. Teraz prezentujemy nasze najmłodsze dziecko, o niepowtarzalnej i drapieżnej linii nadwozia. Ten pojazd stworzony jest do przecinania powietrza, a nie do zmagania się z nim - mówiła podczas poznańskiej premiery Bożena Nawrocka, współwłaścicielka salonu Voyager Club, dealer Chryslera i Jeep. Uroczystość uświetnił także koncert Katarzyny Groniec.

Długo zapowiadane coupe
Pojazd w studyjnej wersji pojawił się po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Detroit - rodzinnym rynku Chryslera - w 2001 roku. Od tej chwili wzbudzał zainteresowanie mediów, głównie z powodu nowatorskiej linii nadwozia. Wielu widzi w nim tańszą i chyba ładniejszą odmianę Mercedesa SL - obydwie firmy wchodzą w skład międzynarodowego koncernu DaimlerChrysler.

Uwagę zwraca długa i nisko prowadzona maska silnika, przechodząca w mocno pochyloną szybę i dalej łukowatą linię nadwozia nad kabiną pasażerską.
Taka konstrukcja przenosi wizualnie ciężar na tył auta, sprawiając wrażenie ruchu, nawet podczas wolnej jazdy. Dodatkowymi elementami podkreślającymi sportowe ambicje modelu Crossfire są usytuowane tuż za przednimi kołami wyloty powietrza z komory silnika i unoszący się spoiler przy tylnej szybie.

To co pod maską
Nowe coupe Chryslera wyposażono w sześciocylindrowy silnik o pojemności 3.2 litra i mocy 215 KM - zastosowano w tym silniku po trzy zawory w cylindrze.

Ze startu zatrzymanego Crossfire pierwsze 100 km/h osiąga już po 6.5 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 242 km/h. W takim przypadku trudno mówi się o cenie, która niebezpiecznie zbliża się do granicy 200 tys. złotych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chrysler Crossfire dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Chrysler

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

856 zł