Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38368 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Chrysler oficjalnie pod kontrolą Fiata

Data publikacji: Autor: (ip)

fot: Chrysler Zgodnie z poprzednią zapowiedzią Fiat S.p.A. przejął z dniem 21 stycznia 2014 całość udziałów własnościowych VEBA Trust w Chrysler Group LLC pośrednictwem swej północnoamerykańskiej filii Fiat North America LLC („FNA"). Tym samym Fiat nabył pełną kontrolę nad Chrysler Group.

Należność za przejęcie tych udziałów złożona jest z kwoty specjalnej w wysokości 1,9 mld USD, zapłaconej w dniu 21 stycznia br. fot: Chryslerczłonkom VEBA Trust przez Chrysler Group oraz kwoty pozostałej w wysokości 1,75 mld USD, wpłaconej gotówką przez FNA na rzecz VEBA Trust. Obie te kwoty uregulowane zostały z aktualnie posiadanych zasobów gotówkowych Fiata i Chrysler Group.

Tak, jak informowaliśmy poprzednio, równolegle z tą transakcją - Chrysler Group i związek zawodowy UAW (United Automobile, Aerospace and Agricultural Workers of America) podpisały  porozumienie w formie Memorandum of Understanding  o dodatkowym wkładzie Chrysler Group na rzecz VEBA Trust w kwocie 700 mln USD, płatnej w czterech równych ratach, z których pierwsza została już zapłacona w momencie zamknięcia transakcji głównej.

W ramach sfinalizowanej transakcji i tak szybko jak tylko będzie to możliwe - FNA i VEBA Trust wniosą o rezygnację z postępowania cywilnego przed sądem Delaware w sprawie interpretacji umowy opcji kupna, na mocy której Fiat poprzez FNA, ubiegał się o możliwość wykupu udziałów VEBA Trust w Chrysler Group.

VEBA - Voluntary Employees' Beneficiary Association jest niezależnym  funduszem  ubezpieczeniowym (zdrowotnym) dla emerytowanych pracowników firmy Chrysler.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chrysler zdjęcia

Chrysler dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Fiat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Chrysler Cena

Części dla marki Chrysler

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

856 zł