Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ciąg dalszy kłopotów kierowców na ulicy Grodzkiej w Słupsku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Ciąg dalszy kłopotów kierowców na ulicy Grodzkiej w Słupsku W poniedziałek za jazdę po staremu, czyli przejazd przez zamknięty odcinek tej ulicy ukarano 58 kierowców. Dostało się również mieszkańcom Grodzkiej, którzy zaparkowali tam swoje auta.

Jedno jest pewne: jak tłumaczy straż miejska na chodniku przy wyłączonym z ruchu odcinku ul. Grodzkiej w Słupsku  parkować nie wolno, bo gdy kierowca tam wjedzie, naraża się na złamanie przepisów.

Na tym odcinku Grodzkiej obowiązuje zakaz ruchu, a za jego naruszenie grozi mandat w wysokości nawet do 500 zł i pięć punktów karnych. Tylko w poniedziałek za złamanie przepisów i przejazd zamkniętym odcinkiem ul. Grodzkiej ukarano w tym miejscu 58 kierowców.

Każdy z nich uszczuplił swój portfel o 50 zł. Mandaty wręczono także mieszkańcom bloku przy ul. Grodzkiej 1.
– Pierwszego września wykupiłem roczny abonament mieszkańca na parkowanie na ulicy Grodzkiej – mówi pan Sebastian (nazw. do wiad. red.). – No to zaparkowałem tam gdzie zawsze, czyli na chodniku na zamkniętym odcinku tej ulicy. Myślałem, że ten zakaz nie dotyczy mieszkańców, zwłaszcza że raptem kilka dni temu sprzedano mi abonament na parkowanie właśnie na Grodzkiej. Dostałem jednak mandat od straży miejskiej, która twierdzi, że nam również nie wolno tu parkować – dodaje słupszczanin.

Z kolei pan Dariusz, również mieszkaniec bloku przy ul. Grodzkiej ,1 zastanawia się, po co w takim razie w tym miejscu pozostawiono parkometr. – To można czy nie można tu parkować. A jeśli wjadę na parking chodnikiem – pyta pan Dariusz. – Bo jeśli nikomu nie wolno tu parkować, to po co w ogóle tam stoi czynny parkometr. To jakiś absurd. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto – dodaje.

– Zasady ruchu się zmieniają, a my nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć – ripostuje Marek Białas, kierownik słupskiej strefy płatnego parkowania. – Niewykorzystywany obecnie parkometr zostanie przeniesiony na inną ulicę, ale na razie nie wiadomo jeszcze na którą – dodaje Białas. A dla mieszkańców ulicy Grodzkiej, którzy zakupili abonament na parkowanie, ma dwie propozycje. – Po pierwsze, mogą parkować na ulicy Grodzkiej naprzeciwko biblioteki, bo abonament mieszkańca dotyczy konkretnej ulicy, ale bez precyzyjnie wyznaczonego jednego miejsca. A jeśli to im nie odpowiada, mogą napisać podanie z prośbą o przeniesienie abonamentu na jedną z przyległych do Grodzkiej ulic – dodaje Białas.

Czekamy na Wasze opinie
Na opinie na temat nowej organizacji ruchu w rejonie ul. Grodzkiej czekamy pod adresem: daniel.klusek@mediaregionalne.pl

Autor: Natalia Kwapisz-Daszczyńska
natalia.kwapisz@mediaregionalne.pl

Ciąg dalszy kłopotów kierowców na ulicy Grodzkiej w Słupsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ciąg dalszy kłopotów kierowców na ulicy Grodzkiej w Słupsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości