Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ciche pożegnanie Fiata Uno

Data publikacji: Autor: (S.I)

 Wielu klientów Fiata zainteresowanych zakupem tego modelu na początku 2003 roku mogło czuć się rozczarowanych, kiedy dowiadywali się, że produkcja Uno została definitywnie zakończona, a ostatnie egzemplarze wyprzedane.

Pożegnaniu Fiata Uno z polskim rynkiem nowych samochodów nie wtórowały żadne uroczystości, dlatego Ostatni Uno zszedł z linii produkcyjnej latem 2002 roku, ale jego sprzedaż trwała jeszcze w pierwszych tygodniach tego roku.

Po raz pierwszy Fiat Uno został zaprezentowany w roku 1984 i wtedy też uznany został samochodem roku. Sześć lat później został zmodernizowany, zaczęto montować również nowe silniki. Produkcji we Włoszech zaprzestano w 1997 roku. W Polsce sprzedawany był jeszcze przez 5 lat. Uno dostępny był u nas z czterema jednostkami napędowymi - o pojemnościach 0.9 l; 1.0 l; 1.4 l oraz 1.7 l (diesel). Fiat Uno łączył w sobie cechy dużej funkcjonalności i przystępnej ceny, dlatego cieszył się w Polsce tak dużą popularnością.

- W 2002 roku sprzedaliśmy 108 Fiatów Uno, z czego 13 sztuk z silnikiem 1.0 Fire, rok wcześniej sprzedanych zostało 180 egzemplarzy - mówi Tomasz Milewski, kierownik działu handlowego w firmie PTHM Auto Plus, autoryzowanym dilerze Fiata. - Na początku stycznia br. zakupiono w naszym salonie ostatnie 4 sztuki tego modelu. Uno dostępny jest w ofercie aut używanych w naszym komisie i cieszy się również dużym zainteresowaniem. Moim zdaniem, było zbyt mało informacji o tym, iż zaprzestaje się produkcji Uno, dlatego część niewtajemniczonych w ten temat klientów rozważających zakup tego modelu czuje się rozczarowana jego zniknięciem.

Zaletami Fiata Uno oprócz przystępnej ceny zakupu, były niskie koszty eksploatacji, łatwy dostęp do części zamiennych i stosunkowo niska awaryjność.
- Fiat Uno był idealnym samochodem dla niezbyt zamożnych, młodych rodzin, ceniących funkcjonalność ponad nowoczesną stylistykę nadwozia i wyśrubowane osiągi - powiedział Andrzej Kaczmarczyk z firmy Auto-Mobil, autoryzowanego dilera Fiata. - Aspektem decydującym była oczywiście cena. Nie było praktycznie na naszym rynku samochodu, który oferowałby równie przestronne wnętrze mogące pomieścić 5 osób oraz dość duży bagaż w cenie do 25 tys. zł.

Fot. Krzysztof Mystkowski

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości