Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Circle K, a także Scirocco, Tucson, Lamborghini i Gallardo. Jak wymawiać problematyczne nazwy

Data publikacji: Autor: TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Znana w Polsce sieć stacji benzynowych Statoil od 1. stycznia zostaje przemianowana na Circle K. Zmiana nazwy jest efektem wykupienia norweskiej sieci przed przedsiębiorstwo kanadyjskie. To od razu rozpoczęło rozmowy na temat tego jak dokładnie powinno się czytać ten wyraz. Motoryzacyjnych nazw, które ciężko wymawiać nie brakuje.

Fot. TVN Turbo/x-newsZmiana nazwy Statoil na Circle K rozpocznie w maju 2016 r. w Norwegii i w Szwecji i będzie stopniowo wdrażana w poszczególnych krajach. Także w Polsce.

Firma Statoil Fuel & Retail prowadzi sieć stacji Statoil i sprzedaje paliwa w ośmiu krajach europejskich: Norwegii, Szwecji, Danii, Polsce, Estonii, Rosji, na Litwie i na Łotwie.

Właścicielem Statoil Fuel & Retail jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(„Couche-Tard”), która ogłosiła, że konsoliduje swoje marki. Circle K jest najbardziej międzynarodową marką firmy Couche-Tard. Obecna jest w 14 krajach na świecie.

Zmiana nazwy nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firm. W Polsce proces ten rozpocznie się w 2017 r., a jego zakończenie w punktach sprzedaży na całym świecie przewidziane jest w ciągu 3-4 lat.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości