Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38795 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Citroen Berlingo II

Data publikacji: Autor: J.S.

 Citroen berlingo jest najlepiej sprzedającym się w segmencie MPV autem w Polsce. Wyprzedza Renault kangoo, Fiata doblo, Peugeota partnera.

Dotychczas wyprodukowano ponad 800 tysiecy berlingo, z czego połowę stanowiły auta w wersji osobowej. Wkrótce do polskich salonów trafi berlingo po liftingu. Przez 6 lat produkcji tego modelu Citroena nie dokonywano w nim większych zmian, bowiem auto cieszyło się sporym popytem nie tylko na polskim rynku. W odmłodzonym i unowocześnionym berlingo nie zmieniła się jedynie płyta podłogowa i jednostki napędowe.

Nowa deska rozdzielcza
Całkowitej zmianie uległa deska rozdzielcza. Wyraźnie poprawiła się funkcjonalność auta, dzięki umieszczeniu wielu schowków. Do oparć przednich foteli przymocowano składane stoliki z miejscami na kubek. W bagażniku jest składany wózek na kółkach, bardzo pomocny przy załadunku większych zakupów.
Wiele nowych elementów wyposażenia wprowadzono z innych modeli Citroena n.p. Xsary picasso lub C3. Dzięki zastosowaniu większej średnicy tarcz hamulcowych poprawiono skuteczność hamowania. Auto prowadzi się bardziej harmonijnie i nie ma się odczucia, że jedziemy ciężarówką.

Silniki
Podobnie jak w starej wersji, berlingo ma dwie jednostki napędowe benzynowe : 1,4 o mocy 75 KM i 1,6 o mocy 110 KM oraz dwa diesle: 1,9 o mocy 71 KM i 2,0 o mocy 90 KM.
W starej wersji można było w opcji kupić Modutop- z praktycznymi półkami i schowkami oraz systemem przewietrzenia tylnej części auta. Teraz Modutop jest na wyposażeniu standardowym wersji exclusive.
Nowy berlingo ma cztery poduszki powietrzne i ABS. Auta może jechać z prędkością do 170 km/godz. Średnie zużycie paliwa wynosi 5,8- 6,9 litrów oleju (diesle) i 7,5 litra benzyny na 100 km.

Fot. Citroen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Citroen Berlingo zdjęcia

Citroen Berlingo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Citroen Berlingo Cena

Części dla marki Citroen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

561 zł