Wszystko
o samochodach

Samochody / Testy

Citroen C2

Data publikacji: Autor: pim

 Jeżeli citroena C3 można traktować, jako małe auto o rodzinnym charakterze, to nowy, zapowiadany na jesień citroen C2 jest małym miejskim samochodem o sportowym zacięciu i funkcjonalności towarzysza zakupów.

Mały, zwarty samochód ma dynamiczny
wygląd. Wnętrze (z wyjątkiem bagażnika)
jest niemal takich samych rozmiarów,
jak w C3.

Nowy, trzydrzwiowy maluch Citroena powstał na nieco skróconej płycie podłogowej modelu C3. Ma więc wnętrze podobnej wielkości (różnice rozmiarów przestrzeni dla pasażerów mieszczą się w 2-3 milimetrach). Model C2 jest jednak przewidziany dla 4 osób. Z tyłu ma dwa niezależne fotele, które można przesuwać i składać bez potrzeba wkładania w to większej siły. Pomagają w tym siłowniki, więc można zaryzykować twierdzenie, że znaczną część klientów mają stanowić kobiety, dla których takie ułatwienie będzie atrakcyjne. Rozmiarami bagażnika Citroen jeszcze się nie chwali. Bo też i nie ma za bardzo czym, skoro oparcia tylnych siedzeń niemal dotykają klapy bagażnika. Funkcjonalność tej części auta podnosi odchylany do dołu próg bagażnika. Ułatwi to załadunek i rozładunek małych bagaży, np. siatek z zakupami, a przy tym "otwarty" próg może służyć jako siedzisko, np. podczas zmiany obuwia po spacerze w lesie czy po meczu tenisowym. W klapie mieści się poza tym schowek o pojemności 5 litrów. Dzięki podzieleniu klapy bagażnika na dwie części, górna może być mniejsza, co ułatwia otwieranie jej na zatłoczonych parkingach.

Wnętrze C2 wygląda interesująco także ze względu na zastosowanie tapicerki w dość ostrych kolorach. Może być szara, ale można wybrać także bursztynową, niebieską lub zieloną.

W C2 będą montowane silniki benzynowe: 1,1 i (61 KM), 1,4 i (75 KM) i studziesięciokonny silnik 1,6 i. Przewidziano także turbodiesla z bezpośrednim wtryskiem, który ma pojemność 1.4 l i moc 70 KM.

Dwa mocniejsze silniki benzynowe będą mogły współpracować z sekwencyjną skrzynią biegów SensoDrive, która może być sterowana także za pomocą dźwigienek pod kierownicą.

W wyposażeniu C2 (zależnie od wersji) mogą znaleźć się m.in.: ABS, system stabilizacyjny ESP oraz system zapobiegający poślizgom podczas ruszania i przyspieszania, a także 6 poduszek powietrznych - łącznie z kurtynami chroniącymi głowy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości