Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Citroen C2

Data publikacji: Autor: Piotr Robakowski

Z jednej strony to zupełnie nowy model w ofercie Citroena, choć dla niektórych C2 stanie się następcą wysłużonego już modelu Saxo.

Auto dostępne będzie wyłącznie w trzydrzwiowej wersji nadwozia. W Europie zapotrzebowanie na samochody trzydrzwiowe w klasie aut miejskich przekracza poziom 55 procent. W Polsce wynik ten jest znacznie niższy i wynosi 21 procent. Stąd firma liczy, ze nowy model odniesie rynkowy sukces.

Od przodu C2 przypomina nieco model C3, choć światła są bardziej wyraziste i proste w budowie, a potężny przedni zderzak zdradza sportowe ambicje francuskiego "malucha". Firma myśli zresztą poważnie o startach w wyścigach i rajdach samochodowych. Na Salonie Samochodowym w Genewie Citroen zaprezentował C2 w sportowej wersji. Patrząc z boku uwagę przyciąga brak symetrii przedniej i tylnej części tego niewielkiego auta typu monospace. Kontrastują ze sobą opadająca linia dachu z dużą boczną szybą.

Wewnątrz mieści się wygodnie - zapewnia producent - czterech pasażerów. Pod maską znajdziemy jeden z czterech silników - trzy benzynowe (1.1 - 61 KM, 1.4 - 75 KM, 1.6 - 110 KM) i jeden wysokoprężny (1.4 HDI). W ofercie pojawi się także opracowana przez Citroena automatyczna przekładnia typu SensoDrive. Citroen C2 ma się także wyróżniać bogatym wyposażeniem seryjnym i do- datkowym. Znajdziemy m.in. klimatyzację, układ wspomagania przy parkowaniu, regulator prędkości, maksymalnie sześć poduszek powietrznych, układ ABS i ESP. Nadwozie C2 przy rozstawie 231 cm ma długość nadwozia wynoszącą 366 cm, szerokość 166 cm i wysokość 146 cm.

W ofercie nowy Citroen C2 pojawi się pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Citroen C2 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Citroen C2 opinie

Oceń swoje auto

Citroen C2 Cena