Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37861 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Citroen C4 drugiej generacji. To już 500 tys. aut

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Od czasu swej premiery w 2004 roku Citroen C4 został sprzedany na całym świecie w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Fabryka w Miluzie (Francja), w której produkowany jest C4, świętowała w obecności Sebastiena Loeba  zejście z taśmy pięćsettysięcznego egzemplarza drugiej generacji tego modelu, wprowadzonego na rynek w 2010 roku / Fot. Citroen Od czasu swej premiery w 2004 roku Citroen C4 został sprzedany na całym świecie w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Fabryka w Miluzie (Francja), w której produkowany jest C4, świętowała w obecności Sebastiena Loeba zejście z taśmy pięćsettysięcznego egzemplarza drugiej generacji tego modelu, wprowadzonego na rynek w 2010 roku.

Od czasu swej premiery w 2004 roku Citroen C4 został sprzedany na całym świecie w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Fabryka w Miluzie (Francja), w której produkowany jest C4, świętowała w obecności Sebastiena Loeba  zejście z taśmy pięćsettysięcznego egzemplarza drugiej generacji tego modelu, wprowadzonego na rynek w 2010 roku / Fot. Citroen Citroen C4 drugiej generacji został zmodernizowany na początku tego roku, a zmiany polegały m.in. na odświeżeniu gamy jednostek napędowych.

Zobacz także: Podsumowanie rundy jesiennej Jagiellonii

Aby uczcić wyjątkowy dzień w historii modelu C4, producent zaprosił nabywcę pięćsettysięcznego egzemplarza do położonego w Alzacji zakładu, by osobiście odebrał kluczyki do nowego samochodu z rąk dyrektor fabryki, pani Corinne Spilios oraz Sebastiena Loeba, kierowcy zespołu CItroen Racing, który dziewięciokrotnie wywalczył tytuł Rajdowego Mistrza Świata WRC, w tym czterokrotnie za kierownicą modelu C4 WRC.

Szczęśliwy klient miał okazję zwiedzić fabrykę samochodów w Miluzie, w której produkowany jest od czasu swojej premiery Citroen C4. Zakład w samym sercu Europy, w którym od chwili powstania wyprodukowano ponad 11 mln aut, zatrudnia ponad 7500 pracowników i jest największym prywatnym pracodawcą w Alzacji. Jest to również jedyna fabryka, który oprócz oddziału produkcji samochodów obejmuje również zakład urządzeń mechanicznych i zespół metalurgiczny, złożony z wytwórni narzędzi odlewni oraz kuźni.

Od czasu swej premiery w 2004 roku Citroen C4 został sprzedany na całym świecie w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Fabryka w Miluzie (Francja), w której produkowany jest C4, świętowała w obecności Sebastiena Loeba  zejście z taśmy pięćsettysięcznego egzemplarza drugiej generacji tego modelu, wprowadzonego na rynek w 2010 roku / Fot. Citroen

Od czasu swej premiery w 2004 roku Citroen C4 został sprzedany na całym świecie w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy. Fabryka w Miluzie (Francja), w której produkowany jest C4, świętowała w obecności Sebastiena Loeba zejście z taśmy pięćsettysięcznego egzemplarza drugiej generacji tego modelu, wprowadzonego na rynek w 2010 roku / Fot. Citroen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Obi (gość)

    Ładny samochód piękna linia

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Citroen C4 zdjęcia

Citroen C4 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Citroen C4 Cena

Części dla marki Citroen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

561 zł