Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Citroen C4 - jeszcze jako concept car

Data publikacji: Autor: (zpd)

fot. Citroen Na 74 Międzynarodowym Motor Show w Genewie można było oglądać samochód, który wzbudzał duże zainteresowanie. Oficjalnie nosił nazwę Citroen Sport C4, a przedstawiciele firmy dodawali, że jest to model studyjny.

 

 

fot. Citroen Sport C4 został opracowany przez stylistów Citroena z uwzględnieniem opinii działu sportowego. Upatruje się w nim następcę rajdowego mistrza świata z 2003 r. jakim jest Xsara WRC.

Citroen chce udowodnić, że nie poprzestaje na dotychczasowych sukcesach przygotowując groźną broń na lata następne.

 

 

 

 

 

fot. Citroen Fachowcy zwiedzający ekspozycję Citroena patrzyli na sportowy samochód nie tylko pod kątem wyczynów sportowych. Widzieli w nim „zamaskowaną” sylwetkę następcy tej „cywilnej” wielkoseryjnie produkowanej Xsary. Wskazywało na to choćby kolejne oznaczenie literowo-cyfrowe, po C-2 i C-3, kolej na średniaka C-4.

 

 

 

Niestety danych technicznych nie podano wiele: długość/szerokość/wysokość – 4286/1790/1400 mm, rozstaw osi – 2600 mm. Słychać było tylko stwierdzenia, że na dokładniejsze informacje trzeba będzie poczekać do wczesnej jesieni, do otwarcia paryskiej wystawy samochodowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości