Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Citroen C4

Data publikacji: Autor: (mp)

 Nowy model Citroena pod nazwą C4 zaprezentowany zostanie na salonie samochodowym w Paryżu. Ma zachwycać nowatorstwem stylu, konstrukcji i wyposażenia.

C4 Berline i C4 Coupe są odpowiedzią francuskiego producenta na zapotrzebowanie rynku samochodów kompaktowych. W Europie i na świecie jedna trzecia sprzedawanych aut pochodzi właśnie z tego segmentu.

 

Najnowsze C4 dostępne będą z pięcioma silnikami benzynowymi od 1,4i 16V do 2,0 16V o mocach od 90 do 180 KM, oraz z trzema jednostkami wysokoprężnymi rozwijającymi moc od 92 do 138 KM.

 

Na uwagę zasługuje wyposażenie C4. Otrzymał on alarm niezamierzonego przekroczenia linii. To najnowszy wynalazek z dziedziny bezpieczeństwa, który w trakcie jazdy wykrywa przecięcie przez samochód pasa ruchu przy niewłączonym kierunkowskazie. W takiej sytuacji, podejrzewając nieuwagę kierowcy lub sytuację awaryjną związaną np. z zaśnięciem prowadzącego, system włącza specjalny układ zamontowany w fotelu kierowcy, który generuje drgania po stronie, po której nastąpiło przekroczenie linii.

 

Producenci C4 zdecydowali się ponadto na zaoferowanie rozwiązań, które zazwyczaj dostępne są w samochodach droższych. Zaliczyć do nich można: reflektory kierunkowe z dwufunkcyjnymi żarówkami ksenonowymi, ogranicznik prędkości oraz alarm zbyt niskiego ciśnienia powietrza w oponach. Ciekawostką może być rozpylacz zapachów wkomponowany w tablice rozdzielczą.

 

Jeszcze w tym roku najnowszy Citroen C4 pojawi się na polskim rynku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości