Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Citroen DS5 - nowa hybryda z górnej półki - zobacz zdjęcia

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Citroen DS5 - nowa hybryda z górnej półki - zobacz zdjęcia Citroen DS5 - najnowszy model francuskiego producenta - ma napęd hybrydowy, który składa się z dwulitrowego motoru Diesla o mocy 163 KM i elektrycznego silnika zamontowanego z tyłu samochodu. Łączna moc obu silników to 200 KM.

Citroen DS5 zadebiutuje na ruszających jutro targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Jak zapowiada francuski producent, samochód wejdzie do sprzedaż pod koniec roku i stanowi kolejny krok w rozwoju linii DS, która teraz obejmuje modele DS3 i DS4. Pierwszych z nich to samochód miejski, drugi to kompakt. Natomiast Citroen DS5 to auto klasy średniej.

 

Nowy Citroen DS5 - zobacz zdjęcia.

 

Wszystkie model z linii DS łączy atrakcyjny design i bogate wyposażenie. Citroen chce w ten sposób zdobyć klientów szukających droższych aut w rodzaju Mini Coopera czy BMW Serii 1.

Citroen DS5 może się podobać, choć miłośnicy klasycznej linii modelu C5 mogą narzekać, że jest za wysoki. Można śmiało powiedzieć, że jest krzyżówką crossovera, z kombi i coupe. DS5 ma 4,52 m długości, 1,5 wysokości i 1,85 m szerokości. Czyli  mieści się w segmencie D.

 

DS5 jest pierwszym modelem marki korzystającym z technologii full-hybrid diesel Hybrid4. Jego napęd składa się z dwulitrowego motoru wysokoprężnego o mocy 163 KM i elektrycznego silnika zamontowanego z tyłu samochodu. Łączna moc obu silników to 200 KM. Auto napędzane jest na cztery koła.

 

Samochód wyposażony jest w najbardziej zaawansowane technologie Citroena takie jak: inteligentny system kontroli trakcji, alarm niezamierzonego przekroczenia linii z systemem video, czy system automatycznego przełączania na światła mijania reagujący na obecność pojazdów jadących z przeciwka.

Citroen DS5 - nowa hybryda z górnej półki - zobacz zdjęcia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Citroen DS5 - nowa hybryda z górnej półki - zobacz zdjęcia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości