Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36558 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Citroen Jumpy. 2,5 miliona egzemplarzy

Data publikacji: Autor: (ip)

Citroen Jumpy / Fot. Citroen Zakład PSA Peugeot Citroen w Sevelnord świętował niedawno wyprodukowanie 2,5-milionowego egzemplarza samochodu. Z tej okazji przedstawiciele marki przekazali kluczyki do Citroena Jumpy, flagowego modelu gamy pojazdów dostawczych, firmie VEHIPOSTE.

Citroen Jumpy / Fot. Citroen W ciągu ostatnich pięciu lat na potrzeby tej grupy pocztowej wyprodukowano blisko 25 000 pojazdów.

Z okazji wyprodukowania 2,5-milionowego egzemplarza samochodu, zakład w Sevelnord wręczył kluczyki do Citroena Jumpy spółce VEHIPOSTE, należącej do Poczty Francuskiej, której marka dostarcza samochody od prawie 10 lat. Samochód został wyprodukowany w ramach umowy przewidującej dostarczenie 1200 pojazdów w ciągu dwóch lat.

Konstruktorzy z zakładu w Sevelnord opracowali wspólnie z firmą Faurecia dwa rodzaje samochodów do floty VEHIPOSTE, idealnie spełniające oczekiwania poczty: wersje przeszklone do przewozu listów oraz pełne do przewozu paczek.

Samochody pocztowe są wyposażone w specjalne fotele spełniające wymagania poczty w zakresie ergonomii, opracowane i wdrożone do produkcji przez grupę PSA Peugeot Citroën.

Poza specjalnie zaprojektowanymi siedzeniami w samochodach wprowadzono 11 innych modyfikacji w celu ich dostosowania do potrzeb VEHIPOSTE, np. ograniczenie prędkości do 110 km/h, wbudowanie modułu eko-jazdy i geolokalizacji w wersjach przeszklonych czy też instalacja specjalnych zawiasów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Citroen Jumpy dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Citroen Jumpy Cena

Części dla marki Citroen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

561 zł