Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Citroen. Nowy model będzie produkowany w Rennes

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Citroen Aircross Concept / Fot. Citroen Początkowe ustalenia o produkcji nowego samochodu marki Citroen poza Europą, dzięki procesowi wspólnego budowania przyszłości zakładu przez zainteresowane strony, zostały zmienione. Podjęto decyzję o uruchomieniu produkcji w Rennes (Francja). Będzie to inwestycja w zakład o wartości 100 milionów euro przy docelowym wzroście produkcji o 60% w roku 2018.

W ramach ofensywy produktowej planu „Push to Pass", wzbogaconej o 34 nowe samochody, zakład w Rennes będzie, docelowo w 2018 roku, produkował nowy samochód dla marki Citroen.

Crossover wykorzystywać będzie platformę EMP2 i uzupełniać produkcję przyszłych modeli: Peugeot 5008 i Citroen E-MEHARI. W oparciu o te trzy modele, produkcja w zakładzie osiągnie docelowo 100 tys. pojazdów rocznie, podczas gdy obecnie wynosi ona 60 tys. pojazdów.

Redakcja poleca:

Fiat 124 Spider. Powrót do przeszłości
Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

W wyniku badań, prowadzonych przez kilka miesięcy, Grupa PSA ostatecznie wybrała zakład w Rennes z uwagi na dużą poprawę wydajności zakładu i jego zobowiązania w kwestii modernizacji. Plan modernizacji zakładu przewiduje rozwiązania zrywające z przestarzałymi procesami na rzecz instalacji nowoczesnych i lekkich procesów produkcji. Prace modernizacyjne rozpoczną się na początku roku 2017 i zakończą się w roku 2018. Koszt inwestycji to 100 milionów euro. Skorzystają na niej również gracze z zakładów samochodowych w Bretanii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości