Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Citroen w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Citroen: Od lewej stoją: Prevo, Duval, Elen i Loeb Zespół Citroena dokonał oficjalnej prezentacji zawodników, którzy wezmą udział w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata 2005.

Fot. Citroen: Od lewej stoj±: Prevo, Duval, Elen i Loeb

 

W barwach francuskiego teamu startować będą: Francois Duval z pilotem Stephane Prevotem oraz Sebastien Loeb, po którego prawej stronie zasiądzie Daniel Elena.

 

Zespoły jeździć będą Xsarą WRC. Samochód ma napęd na wszystkie koła z blokadą trzech mechanizmów różnicowych (przedniego, środkowego i tylnego). W zawieszeniu przednim Fot. Citroen i tylnym zastosowano kolumny MacPhersona. Auto napędza 4-cylindrowy silnik o pojemności 2 l rozwijający moc 315 KM. Jednostka napędowa współpracuje z 6-stopniową skrzynią biegów z możliwością sekwencyjnej zmiany przełożeń za pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy. W przypadku startów na nawierzchniach asfaltowych prześwit pojazdu jest zmniejszany. Zmienia się także charakterystykę elementów tłumiących na twardszą, a w układzie hamulcowym stosuje się z przodu tarcze z sześcio-, a nie czterotłoczkowymi zaciskami.

 

W sezonie 2004 Sebastien Loeb zdobył tytuł mistrza świata kierowców WRC, a Citroen tytuł mistrzowski w kategorii konstruktorów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości