Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Clic - nowy polski samochód

Data publikacji: Autor: łm

fot. archiwum Jest szansa na produkcję polskiego samochodu małolitrażowego.

Zdaniem twórcy Wacława Stevnerta auto o nazwie Clic można wytwarzać od jesieni w Polskiej Fabryce Samochodów w Nysie.

 

fot. archiwum Na początku miałaby powstać ograniczona liczba modeli z przeznaczeniem na testy. Stevnert sugeruje, że produkcja powinna się rozpocząć od wersji Cargo. Miejscem produkcji samochodu zaprojektowanego przez firmę Clic Caro Corporation mają być zakłady Polskiej Fabryki Samochodów w Nysie.

 

PFS założona w maju 2003 r., jest zainteresowana produkcją dwóch pojazdów: Clica i Poltruka (dawny Polonez Truck). Jednak obecnie ważniejszy jest ten drugi. Zdaniem Jerzego Bezy, doradcy prezesa Polskiej Fabryki Samochodów, jest za wcześnie na określenie konkretnego terminu rozpoczęcia produkcji Clica.

 

W grudniu zeszłego roku Ministerstwo Infrastruktury przyznało Clicowi homologację typu L5, która określa pojazd jako czterokołowy motocykl o masie powyżej 400 kg. Użytkownikiem pojazdu może być osoba, która ukończyła 16 lat .

 

Otrzymanie homologacji oznacza, że samochód może być dopuszczony do seryjnej produkcji. Licencja obejmuje modele Clic Cargo, Clic Up i Clic Icecube.

 

Jeśli samochód wejdzie do produkcji jego największą zaletą będzie z pewnością cena, która ma wynosić kilkanaście tysięcy złotych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości