Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Raporty

Co mężczyźni sądzą o kobietach-kierowcach? Raport

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Polskapresse Mężczyźni uważają, że kobiety jeżdżą z większą kulturą i lepiej dostosowują prędkość do warunków na drodze, ale nie potrafią parkować, a obsługa techniczna samochodu to dla nich czarna magia – tak wynika z przeprowadzonych badań ankietowych.
Mężczyźni uważają, że kobiety jeżdżą z większą kulturą i lepiej dostosowują prędkość do warunków na drodze, ale nie potrafią parkować, a obsługa techniczna samochodu to dla nich czarna magia - tak wynika z przeprowadzonych  badań ankietowych.

Co dwudziesty wolałby z kobietą


Ponad połowa ankietowanych czuje się równie bezpiecznie w samochodzie Fot. Archiwum Polskapresse prowadzonym przez mężczyznę, jak przez kobietę. 43% odczuwa większy komfort, jeśli za kierownicą siedzi mężczyzna. Tylko 5% woli jeździć samochodem prowadzonym przez kobietę. Tymczasem policyjne statystyki pokazują, że kobiety rzadziej powodują wypadki samochodowe! Z danych Komendy Głównej Policji i Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że w ubiegłym roku kobiety, stanowiące niemal 40% kierowców, spowodowały niecałe 19% wszystkich wypadków – jeżdżą więc dużo bezpieczniej. Co poddajemy pasażerom pod rozwagę.

CZYTAJ TAKŻE

Jak Polka kupuje samochód?

Czym różni się styl jazdy kobiet i mężczyzn?


Dominacja mężczyzn

Ankietowanych poproszono o wskazanie, na jakich obszarach lepiej radzą sobie kobiety-kierowcy, a na których mężczyźni. Największą przewagę Fot. Shutterstock mężczyźni uzyskali na polu obsługi technicznej pojazdu – aż 94% ankietowanych uważa, że są w tym lepsi od kobiet. 6% uznało, że płeć nie ma w tym przypadku znaczenia; nikt nie wskazał na przewagę kobiet. Panowie uważani są też za lepiej radzących sobie z manewrem parkowania – tego zdania jest 93% ankietowanych. 92% przypisuje im szybsze podejmowanie decyzji. Zdaniem 86% respondentów również dobra orientacja w terenie jest domeną mężczyzn – tylko 5% przyznaje tu wyższość pań.

Silne strony kobiet-kierowców

Płeć nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o znajomość przepisów ruchu drogowego – uważa ponad połowa ankietowanych. W czym zaś lepsze są kobiety? Zdaniem respondentów, panie lepiej dostosowują prędkość do warunków panujących na drodze – wynika z 41% odpowiedzi. 56% respondentów przypisuje kobietom wyższą kulturę jazdy (31% nie wyróżnia pod tym względem żadnej z płci; tylko 13% sądzi, że wysoka kultura jazdy cechuje raczej panów).

Fot. Archiwum Polskapresse Męskim okiem

Zdecydowaną większość, bo aż 93% ankietowanych stanowili mężczyźni. Śmiało można więc przyjąć, że wyniki badania oddają raczej męski punkt widzenia. Ogromna większość osób udzielających odpowiedzi to czynni kierowcy, przy czym 69% posiada prawo jazdy dłużej niż 5 lat, 25% od 1 roku do 5 lat, a 5% krócej niż rok.

Badanie ankietowe przeprowadzono w Internecie w dniach 1-15 sierpnia 2011r. Wzięło w nim udział 426 osób.Yanosik.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Bebok

    "kobiety stanowiące niemal 40% kierowców, spowodowały niecałe 19% wszystkich wypadków - jeżdżą więc dużo bezpieczniej" Jedn szympans który przejechał łącznie 2km nie spowodował wypadku. To jest dopiero bezpieczny kierowca.

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości