Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Co robimy za kierownicą?

Data publikacji: Autor: Jerzy Witaszczyk

Kilka dni temu kolega opowiadał, jak jechał za dużym amerykańskim samochodem, prowadzonym przez kobietę. W fakcie, że kobieta prowadziła duży, amerykański samochód nie ma nic nadzwyczajnego. Niezwykłe jest jednak to, co ta pani robiła za kierownicą. Otóż, ustawiła sobie lusterko wsteczne pod odpowiednim kątem i malowała się. Już nie pamiętam, jaką częścią ciała trzymała kierownicę.

 

Nie była to jedyna pani, która podczas jazdy robiła sobie makijaż. Niedawno jakiś człowiek opowiadał w telewizji o podobnym zdarzeniu, z tym jednak, że zapamiętał, czym ta pani poruszała kierownicę. Łokciem.

 

Nikt nigdy nie wspominał o paniach, które prowadząc auto, czytają gazety. To domena mężczyzn. Kilka dni temu jechałem kawał drogi za takim osobnikiem. Gazetę trzymał na kierownicy. Kiedy dojechaliśmy do miasta i stanęliśmy przed światłami, zaczął ją uważnie kartkować. Trzeba przyznać, że poświęcając się lekturze prasy, jednocześnie pilnował zmiany świateł. Ruszył bez opóźnienia.

 

Jeśli idzie o inne zajęcia za kierownicą, to panowie rzadko śpiewają. To domena artystyczna, którą opanowały kobiety. Najczęściej śpiewają razem z radiem, kiwając się lub podrygując do taktu. Proszę częściej spoglądać w lusterko wsteczne. Na pewno zobaczą Państwo panią śpiewającą za kierownicą.

 

Jak już wspomniałem panowie rzadko śpiewają. Co więc robią, siedząc na miejscu kierowcy? Spora grupa bezceremonialnie dłubie w nosie. Naprawdę. Z tym, że czynią to podczas postoju, na przykład na czerwonych światłach. Prawdopodobnie jest to metoda na chwilowe psychiczne wyłączenie się i odpoczynek. Nie jest to elegancki sposób, ale może skuteczny. Do naśladownictwa nie namawiam.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości