Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Co zrobić, żeby zapłacić jak najmniej

Data publikacji: Autor: (LM)

 Rzeczowa rozmowa na pewno przyniesie lepszy skutek (finansowy), niż próba bezczelnego wykpienia się z mandatu.

 

Wielu policjantów przyznaje, że ceni sobie męskie podejście do sprawy; ważne jest, aby potrafić przyznać się do wykroczenia, a nie zwalać winnę na wszystko wokół, czyniąc z siebie jedyną ofiarę zaistniałej sytuacji.

 

Rzadko zdarza się, że zostajemy zatrzymani przez policjanta do rutynowej kontroli. Z reguły mamy okazję do rozmowy ze stróżem prawa przy okazji popełnienia jakiegoś wykroczenia drogowego. Podpowiadamy, jak się zachować, aby owo "spotkanie" wiązało się dla nas z możliwie najniższymi kosztami.


Przede wszystkim po zatrzymaniu się w bezpiecznym miejscu, nie należy z samochodu wysiadać; czekamy na podejście policjanta siedząc spokojnie i trzymając ręce na kierownicy. Nie wolno opuszczać pojazdu pasażerom - powinniśmy spokojnie czekać do momentu zakończenia kontroli. Warto o tym pamiętać, gdyż tzw. "rodzinni adwokaci", czyli osoby próbujące nas ratować, w oczach stróżów prawa, często działają na policjantów, jak czerwona płachta na byka. W efekcie ich wysiłki z reguły przynoszą skutek odwrotny do zamierzonego - sytuacja staje się nerwowa, policjant traci ochotę do rozmowy z nami i... odjeżdżamy z "zawyżonym rachunkiem".

 

Wielu policjantów przyznaje, że ceni sobie męskie podejście do sprawy; każdy popełnia błędy, może się zagapić, nie zauważyć znaku - ważne jest, aby potrafić przyznać się do wykroczenia, a nie zwalać winnę na wszystko wokół, czyniąc z siebie jedyną ofiarę zaistniałej sytuacji.

 

"Panie władzo, ale ja się naprawdę bardzo się spieszę" - to chyba najczęściej słyszany przez policjantów "wykręt". Niestety, przynosi on miernie skutki. Wszyscy się spieszymy, a sytuacje uzasadniające łamanie przepisów z powodu pośpiechu zdarzają się sporadycznie i policjant na pewno od razu zorientuje się, czy rzeczywiście znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji, czy tylko próbujemy ratować swój portfel. Krótko mówiąc: kłamstwo nie popłaca - również na drodze.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

 • edis (gość)

  to fakt. przyznalem sie do winy i okazalem skruche. mandat dostalem nizszy niz sadzilem. szczerze powiedziawszy policja jest potrzebna, bo gdyby nie oni to strach pomyslec co dzialo by sie na drogach. tak wiec policja jest jeszcze w miare, ale straz miejska to sa sepy, ktore czekaja na blad.

 • m (gość)

  leje na niebieskich.. jeśli mnie zatrzymują to pytam:ile i dlaczego?... a później każę pisać byle szybko, bo muszę pracować na ich dewiacje drogowe... haha.. szlag ich trafia - spawdźcie.. super.. odjeżdżasz w extra nastroju... a że kilka złotych więcej..

 • wes (gość)

  najczęściej "miśki" łapią mnie na przekroczeniu dozwolonej... normalna sprawa. Przyznaję się za każdym razem, bo wiem co robię. Jestem dla policji miły - oni są dla mnie mili - co skutkuje zaoszczędzeniem dwóch stówek, czasem trzech i brakiem puntków na koncie. Ale może tak być dzięki chamom takim jak koleżka "m" - ten poniżej.. dzieki temu panowie policjanci doceniają uprzejme gesty :-)

 • doman (gość)

  taniej jest gotowka i bez punktow ha ha

 • teren (gość)

  Ja tez ich leje, zwykle pajace co sensownej roboty sie nie czepia.

 • kucharz (gość)

  zlewaj dalej gliniarza a będziesz zarabiał na płacenie mandatów . haha . Jak któs umie gadać to swoje wygada , kulturalna rozmowa i w wiekszości przypadków zamiast kwita dostaję pouczenie . A jak ktoś jest hamem dla gliniarza to niech płaci , haha

 • caffelia (gość)

  dobrze, że sa policjanci na drogach, bo sa swego rodzaju motywacją do ostrożniejszej jazdy... szkoda tylko, ze głównym powodem mandatów jest prędkość.. a nie zawsze ona jest najgroźniejsza na drodze.. lepiej, żeby łapali tych, co na trzeciego, czwartego i piątego - zbyt pewnych siebie kierowców bez wyobraźni. heh - moze to jest lepszy sposób kierowania pracą niebieskich na trasie:) http://www.stopwariatom.pl/forum/sposoby_na_wariatow_drogowych/997_-_sposob/czytaj/

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości