Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Cofanie licznika. Kolejni kierowcy z zaniżonym przebiegiem pojazdu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Kierowca autobusu rejsowego został zatrzymany za przekroczenie prędkości w Pogorzeli w gminie Gołdap, jednak jego problemy zaczęły się, kiedy policjanci zauważyli, że autokar ma "przekręcony" licznik.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Pogorzel w gminie Gołdap. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu rejsowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 19 km/h. Funkcjonariusze podczas kontroli korzystając z przysługujących im od tego roku uprawnień, sprawdzili także aktualny stan drogomierza. Po weryfikacji w policyjnym systemie okazało się, że stan licznika jest zaniżony o prawie pół miliona kilometrów. Wcześniejszy wpis ze stacji diagnostycznej z grudnia 2019 roku wykazywał, że autobus przejechał prawie 914 tys. kilometrów. W chwili policyjnej kontroli było to już zaledwie blisko 445 tys.

Redakcja poleca: Odcinkowy pomiar prędkości. Czy rejestruje wykroczenia w nocy?

Do podobnej sytuacji doszło tego samego dnia na ulicy Suwalskiej w Gołdapi. Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali do kontroli Volkswagena Golfa. Mundurowi realizując swoje czynności, sprawdzili także aktualny stan drogomierza, który wynosił ponad 259 tys. km. Następnie zweryfikowali pojazd w systemie informatycznym, uzyskując informację, że stan jego licznika podczas ostatniego badania technicznego z marca 2019 roku wynosił 272 tys. km.

Oba pojazdy trafiły na policyjny parking. Policjanci wyjaśniają teraz, jak doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za to odpowiedzialny. Zgodnie z prawem taka zmiana jest przestępstwem i grozi za nią kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości