Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Colt ze Złotą Kierownicą

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mitsubishi Mitsubishi Colt zdobył nagrodę „Das Goldene Lenkrad” – „Złota Kierownica” w kategorii samochodów małych.

Mitsubishi Colt zdobył nagrodę „Das Goldene Lenkrad” – „Złota Kierownica”. Przyznało mu ją jury konkursu zorganizowanego przez niemiecki magazyn „Bild am Sonntag”.Fot. Mitsubishi

 

W ankiecie, która poprzedziła finał, czytelnicy "Bild am Sonntag"  wybrali pięć samochodów w różnych klasach, spośród których ostatecznego zwycięzcę wskazało jury. W jego skład wchodziło 24 ekspertów. Kierowcy wyczynowi oceniali cechy związane z dynamiką jazdy, osiągi silnika i własności jezdne, eksperci techniczni sprawdzali jakość wykonania, bezpieczeństwo, koszty napraw i przyjazność Fot. Mitsubishi wobec środowiska. Ci z członków jury, którzy nie są ekspertami motoryzacyjnymi przyznawali punkty za design karoserii i wnętrza, łatwość obsługi, komfort, przestronność wnętrza i stosunek ceny do wartości auta. Ostatecznie Colt wyprzedził takich rywali jak: Smart Forfour, Renault Modus, Fiat Idea czy Peugeot 1007. 

 

W przeszłości Mitsubishi Motors zdobywało nagrodę "Złotej Kierownicy" trzykrotnie – w roku 1984 za model Galant, w 1988 za Colta drugiej generacji i w 1992 za drugą generację Pajero.

 

Na polskim rynku Mitsubishi Colt oferowany jest z trzema benzynowymi silnikami: 1,1 l/75 KM, 1,3 l/95 KM oraz 1,5 l/109 KM. Najtańsze auto z jednostką 1,1 l kosztuje 43 990 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości