Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Coraz cieplej – najwyższy czas na zmianę opon

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Opony Zadbaj o swój samochód, bezpiecznie dojedziesz do celu – przekonują mechanicy. Odwiedziliśmy koszalińskiej serwisy wulkanizacyjne. Okazuje się, że wciąż przyjeżdżają do nich kierowcy, którzy dopiero zmieniają opony zimowe na letnie.

Eksperci radzą, żeby zrobić to jak najszybciej, bo jazda na oponach zimowych może być niebezpieczna. – Temperatura powietrza jest już na tyle wysoka, że można bez zastanowienia zmieniać ogumienie w samochodzie. Niestety, opony zimowe znacznie gorzej zachowują się w temperaturach powyżej 10 stopni i nie mają takiej przyczepności jak w chłodniejsze dni – przekonuje Tomasz Markowski z firmy Stanfex w Koszalinie.

Przy każdej wymianie opon trzeba pamiętać o ich wyważeniu – Warto również wymienić wentyle, które także się zużywają, a nie kosztują zbyt dużo i mogą zaoszczędzić nam wielu problemów – zalecają mechanicy.

REKLAMA
Opony regiomoto.pl - opony i felgi samochodowe, sklep internetowy

W większości zakładów wulkanizacyjnych można telefonicznie zarezerwować termin wymiany ogumienia. Czas zmiany kompletu kół to około 30 min z wyważeniem oraz myciem felg.

Coraz popularniejsze staje się także pompowanie kół azotem. Wielu kierowców wciąż uważa, że to fanaberia, jednak fachowcy przekonują, że tego typu usługa ma wiele zalet, zwłaszcza dla posiadaczy aut z czujnikami ciśnienia.

– Najważniejsze jest to, że ciśnienie w tak napompowanych oponach utrzymuje się na stałym poziomie przez znacznie dłuższy czas – mówi Tomasz Arabasz z Auto Serwis w Koszalinie. – To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które jeżdżą dynamicznie, ponieważ azot nie nagrzewa się tak jak powietrze w obracających się kołach. Podczas normalnej jazdy miejskiej pompowanie kół azotem nie ma większego znaczenia, trzeba jednak pamiętać o tym, żeby regularnie sprawdzać ciśnienie w kołach – tłumaczy mechanik.    

(bor) 

Ile to kosztuje?

- Stanfex, ul. Gnieźnieńska
Felgi stalowe: od 60 zł
Felgi aluminiowe: 76 zł

Pompowanie azotem: 5 zł / jedno koło
- Auto-Centrum Jacex, ul. Bałtycka
Felgi stalowe: od 60 zł
Felgi aluminiowe: od 80 zł
Pompowanie azotem: 10 zł komplet

-  Pneus Export, ul. Brzozowa
Felgi stalowe: od 60 zł
Felgi aluminiowe: od 100 zł
Pompowanie azotem: 20 zł komplet

- Euromaster, ul. Gnieźnieńska
Felgi stalowe: od 70 zł
Felgi aluminiowe: od 80 zł

Opony
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Opony

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości