Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Coraz drożej na stacjach paliw. Ropa może podrożeć o 20 groszy

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Coraz drożej na stacjach paliw. Ropa może podrożeć o 20 groszy Litr benzyny podrożał nawet o 20 groszy. Podobnie z olejem napędowym. Niestety, ceny paliw mają wciąż rosnąć. Najbardziej ropy, bo kończy się okres stosowania minimalnego podatku akcyzowego.

Dziesiejsze cenniki zaskoczyły niejednego kierowcę. Benzynę bezołowiową 95-oktanową sprzedawano na stacjach Orlen, Statoil i BP w Koszalinie po 5,32 zł za litr, a olej napędowy po 5,28 zł za litr. Wyjątkowo droga była też benzyna 98-oktanowa. Kosztowała nawet 5,60 zł za litr. A rekordowo droga była specjalna, wzbogacona benzyna na stacjach Shell. Brakowało grosza do 6 zł za litr V-Power +99.

Tymczasem średnie ceny detaliczne paliw w Polsce są nieco niższe niż w Koszalinie, Kołobrzegu i Szczecinku. Olej napędowy kosztuje średnio 5,26 zł za litr, Pb95 jest po 5,31 zł za litr, a gaz 2,84 zł za litr. Ten ostatni podrożał jednak w ciągu ostatnich kilkunastu dni również o 10 - 15 groszy.

Urszula Cieślak z BM Reflex, biura monitorującego rynek paliw w Polsce, nie ma dla nas dobrych wieści. - Należy się raczej spodziewać w najbliższym czasie podwyżek cen paliw niż liczyć na obniżki.

Jest jeszcze jedna zła informacja. 1 stycznia Polska musi zastosować się do dyrektywy unijnej, która nakazuje zwiększyć nam podatek na olej napędowy. Na razie obowiązuje jeszcze dla Polski okres przejściowy. Ale ten się właśnie kończy, więc według ostrożnych założeń ropa podrożeje na naszych stacjach o nawet 20 groszy.

Coraz drożej na stacjach paliw. Ropa może podrożeć o 20 groszy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Coraz drożej na stacjach paliw. Ropa może podrożeć o 20 groszy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości