Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Coraz wygodniejsi Europejczycy

Data publikacji: Autor: (w)

Agencje zajmujące się analizą rynku moto przewidują znaczny wzrost liczby pojazdów wyposażonych w zautomatyzowane tradycyjne skrzynie oraz w typowe "automaty".

Agencje zajmujące się analizami rynku motoryzacyjnego i prognozowaniem trendów w tym sektorze - twierdzą, że do 2010 roku liczba aut z manualnymi przekładniami sprzedawanych w Europie spadnie poniżej 50 procent.

Raport przewiduje znaczny wzrost liczby pojazdów wyposażonych w zautomatyzowane tradycyjne skrzynie oraz w typowe "automaty".
Autorzy prognozy zaznaczają, że wzrost ten spowodują m.in. nowe rozwiązania techniczne, które pozwolą montować w samochodach automatyczne przekładnie nie powodujące znacznego wzrostu zużycia paliwa i pogorszenia osiągów.
Według ekspertów, liczba samochodów z manualną skrzynią do 2010 roku spadnie poniżej 50 proc. całej sprzedaży, zaś jedna czwarta rynku stanowić będą auta z tradycyjnym "automatem". W tym okresie spadnie oczywiście zapotrzebowanie na mechaniczne aż o 4 mln szt. rocznie, wzrośnie zaś popyt na przekładnie automatyczne - o 2,6 mln. szt.

Przewiduje się też, że pojawią się nowe rodzaje automatycznych skrzyń biegów (drugiej generacji), których produkcja ma wynieĘć w 2010 roku 2,3 mln sztuk. Inne rozwiązania, mają stanowić zaledwie 5 proc. rynku osiągając produkcję równą 0,9 mln szt.

Analitycy dodają też, że Europa jest jedynym regionem na świecie, gdzie obecnie zdecydowanie przeważają auta z manualnymi skrzyniami biegów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości