Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Corolla po face-liftingu

Data publikacji: Autor: łm

fot. Toyota Toyotę Corollę IX generacji zaprezentowano jesienią 2001 r. Na naszym rynku, i nie tylko, sprzedaje się znakomicie. Wygląda jednak na to, że to już wersja przestarzała!
fot. Toyota Podczas targów motoryzacyjnych w Madrycie zaprezentowano Corollę po face-liftingu. Nowa Corolla będzie dostępna na rynku (w zależności od kraju) od czerwca.

.

W tym roku Toyota chce sprzedać w Europie 175 tys. sztuk Corolli (liczba ta nie uwzględnia modelu Corolla Verso), w tym ponad 66 tys. aut w zmienionej wersji. Nowa Corolla będzie dostępna w czterech wersjach wyposażeniowych: Terra, Sport (tylko w wybranych krajach), Sol oraz T Sport.

 

fot. Toyota W nowej Corrolli modyfikacji uległ przód, a z tyłu jest nowy zderzak. Dzięki face - liftingowi auto wygląda  bardziej masywnie. Od wcześniejszej wersji model różni się też pod względem bezpieczeństwa. W samochodzie zamontowano przednie dwufazowe poduszki powietrzne kierowcy i pasażera.
 

Samochód będzie dostępny z silnikami benzynowymi 1,4 l/97 KM, 1,6 l/110 KM oraz 1,8 l /192 KM. Nową jednostką napędową jest silnik 1.4 D-4D, opracowany na bazie jednostki napędzającej Yarisa. Moc silnika zwiększono z 75 do 90 KM. Ponadto nowy silnik Corolli spełnia normy emisji Euro IV. Zastąpi on oferowaną obecnie jednostkę 2.0 D-4D o mocy 90 KM.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości