Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Corsa najbezpieczniejsza

Data publikacji: Autor: (in)

 W testach przeprowadzonych przez austriacki klub samochodowy OEAMTC i niemiecki ADAC, Opel Corsa okazał się najbezpieczniejszym autem w swojej klasie.

Opel Corsa został uznany za najbezpieczniejszy samochód w swojej klasie.


W serii testów bezpieczeństwa wzięło udział siedem samochodów tej klasy. Testy obejmowały uderzenie czołowe z prędkością 64 km/h oraz uderzenie boczne z prędkością 40 km/h.

Opel Corsa uzyskał 29 punktów w testach na uderzenie czołowe i boczne i uzyskał najlepsze rezultaty wśród siedmiu marek tej klasy pojazdów. W opinii ekspertów austriackich, jednolita konstrukcja przedniej części Corsy rozprowadza siłę uderzenia na dużej powierzchni kabiny pasażerskiej, podczas gdy poduszki powietrzne ochraniają głowę, szyję i klatkę piersiową kierowcy i siedzącej obok osoby.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • AntyOpel (gość)

    Być może corsa jest bezpiecznym samochodem, ale awaryjnym.Po czteroletnim użytkowaniu nowej Corsy 1.2-C 2001r, już po 15 tys.km awari uległa przekładnia kierownicza-niestety jest to dylemat każdego Opla, a koszt naprawy to około 2.5 tys.zł. Kolejną istotną usterką była skrzynia biegów, a dokładadnie jej plastikowe elementy w komorze silnika umożliwiające zminanę biegów.Przy ostrzejszej jeździe mogły ulec awarii a w konsekwencji tylko wymianie już nawet po przejechaniu 2-4 tys.km. Firma Opel doskonale wiedziała o tej usterce jednak solidniejsze części wprowadziła do użytku po około 2 lat od pojawienia sie na rynku nowego modelu Corsy, jednak wczesniejszych użytkowników nie wezwała do bezpłatnej wymiany-sic! Ponadto dośc często zdarzają się drobne usterki elektryki. Ogólne wrażenia z jazdy Corsą są przyjemne, niemniej jednak ze względu na "drobną" usterkowość i nierzetelnośc firmy Opel stanowczo odradzałbym zakupu samochodu tej marki.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości