Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Corvette VI generacji

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Chevrolet Chevrolet Corvette to w Stanach Zjednoczonych auto kultowe. Producent przygotował już VI generację tego samochodu.

Chevrolet Corvette to w Stanach Zjednoczonych auto kultowe, uważane za symbol amerykańskiej motoryzacji. Podczas salonu samochodowego Arizona International Auto Show koncern General Motors zaprezentuje VI generację tego samochodu. Fot. Chevrolet

 

Szczegóły dotyczące najnowszego Chevroleta Corvette C6 trzymane są w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że pojazd napędzać ma silnik benzynowy o mocy 400 KM.

 Fot. Chevrolet

Na salonie pokazane zostaną także inne auta koncernu GM: Buick Lacrosse, Cadillac STS i CTS-V, Chevrolet Kobalt, Chevrolet Aveo Xtreme Concept oraz GMC Envoy Denali. Wszystkie pojazdy to modele rocznika 2005.

 

Pierwsze Chevrolety Corvette zjechały z linii montażowych w 1953 r. Auto z odkrywanym dachem miało nadwozie z włókna szklanego, co w USA stanowiło nowość w pojazdach produkowanych seryjnie. Samochód nie był jednak przebojem. Stała się nim dopiero II generacja pod nazwą Sting Ray z 1962 r.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości