Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38760 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Crossback E-Tense. Pierwszy elektryk marki DS

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. DS Marka DS opublikowała cennik swojego pierwszego elektrycznego modelu - DS 3 Crossback E-Tense. Ceny w Polsce zaczynają się od kwoty 159 900 zł.

DS 3 Crossback E-Tense to SUV klasy B premium z napędem elektrycznym. Auto zostało zbudowane na innowacyjnej platformie wielonapędowej DS, która spełnia wymagania silnika spalinowego i elektrycznego.

Do napędu zastosowano silnik o mocy 100 kW, który czerpie energię z akumulatora 50 kWh. Jak informuje producent zasięg pojazdu wynosi 320 km. Pełne ładowanie z wykorzystaniem ładowarki pokładowej o mocy 11 kW z domowego terminala trwa pięć godzin. W przypadku dalszych podróży pokładowa ładowarka pozwala naładować akumulator do 80% pojemności w ciągu 30 minut ze stacji o mocy 100 kW, co daje zasięg ponad 250 km.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Samochód ma trzy tryby jazdy: ECO dla maksymalnego zasięgu, NORMAL i SPORT do natychmiastowego pełnego momentu obrotowego. Dodatkowo użytkownik może korzystać z dwóch trybów odzyskiwania energii, które pochodzą z Formuły E i są kontrolowane przez kierowcę: NORMAL, który symuluje zachowanie silnika spalinowego lub BRAKE, który zapewnia maksymalną siłę hamowania silnikiem.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości