Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Cultstyle 2011. Dla fanów tuningu i kaskaderskich popisów

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Cultstyle 2011. Dla fanów tuningu i kaskaderskich popisów Na kolejną fascynującą imprezę zaprasza fanów motoryzacji SCS Club Szczecinek. W najbliższy weekend (12-14 sierpnia) lotnisko w Wilczych Laskach koło Szczecinka będzie areną Cultstyle 2012.

Cultstyle to spotkanie ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie motoryzacji. Na nieczynne lotnisko w Wilczych Laskach nieopodal Szczecinka przyjadą właściciele najróżniej przerobionych samochodów z całej Polski, aut zabytkowych, tunningowanych itp..

Na zlocie zostaną wybrane najlepsze pojazdy najpopularniejszych marek: BMW, Audi, Volkswagen, Opel. Auta z najbardziej efektownym układem pneumatycznym, ale też takie z najlepiej zachowanym oryginalnym lakierem, czy też… zardzewiałą karoserią (styl rost). Atrakcyjne zapowiada się konkurs na najlepsze auto zlotu i pojazdy z epoki PRL i Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Wyłoniony zostanie także samochód z najbardziej zadbana… komorą silnikową, najładniejszym wnętrzem, czy najciekawszym kołem. Konkurencji jest zresztą sporo, wie o nazwach niewiele mówiącym przeciętnym zjadaczom chleba.

Tradycyjnie już emocjonująco zapowiadają się wyścigi na ¼ mili na płycie lotniska. Każdy będzie mógł spróbować sił na torze kartingowym i przez chwilę poczuć się prawie jak Robert Kubica, który też karierę zaczynał od kartów. – Takiej imprezy jeszcze w Szczecinku nie było – mówi nie bez dumy Tomasz Stańczyk "Pevo”, czyli prezes SCS Szczecinek.

Dla porządku dodajmy jeszcze, iż nie zabraknie kaskaderskich popisów jazdy na motocyklach, atrakcji dla dzieci w postaci dmuchanego zamku, stoisk gastronomicznych. Każdego wieczoru odbywać się będzie impreza integracyjna pod namiotem. Atrakcji nie zabraknie każdego dnia zlotu, ale szczególnie atrakcyjnie zapowiada się sobota. Goście Cultstyle 2011 płacą za wjazd 20 zł za sobotę i niedzielę (wejściówka na samą niedzielę kosztuje 10 zł). Na lotnisko w Wilczych Laskach najlepiej dojechać przez Turowo skręcając z drogi krajowej nr 11 zaraz za Szczecinkiem od strony południowej.

Program zlotu Cultstyle 2011

piątek, 12 sierpnia
godz. 15 – otwarcie bram zlotu dla uczestników
godz. 21 – impreza pod namiotem

sobota, 13 sierpnia
godz. 9 – otwarcie bram dla widzów
godz. 12-16 – wyścigi na ¼ mili
godz. 14-19 – konkursy cultstyle
godz. 12-20 – wojna Północ-Południe
godz. 10-18 – tor kartingowy do dyspozycji
godz. 20 – zamknięcie bram dla widzów
godz. 21 – impreza After Party
godz. 23.30 – extreme nigth show

niedziela, 14 sierpnia
godz. 10 – otwarcie bram dla widzów
godz. 11 – wyścigi na ¼ mili, pomiary przyśpieszenia
godz. 12-15 – popisy kaskaderskie na motocyklach
godz. 16 – oficjalne zakończenie imprezy

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Cultstyle 2011. Dla fanów tuningu i kaskaderskich popisów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Cultstyle 2011. Dla fanów tuningu i kaskaderskich popisów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości