Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Cytryna zamiast mandatu. Kierowcom się upiekło

Data publikacji: Autor: Policja.pl

fot. Policja.pl Cytryna zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. Taką akcję przeprowadzili prudniccy policjanci wspólnie z półkolonistami. Podczas prowadzonych działań, dzieci wręczyły kierującym cztery jabłka i osiem cytryn. W jednym przypadku kontrola zakończyła się mandatem.

W Rudziczce, prudniccy policjanci wspólnie z uczestnikami półkolonii, prowadzili działania „Jabłko czy cytryna”. Przez ponad godzinę, funkcjonariusze sprawdzali czy kierowcy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły. W trakcie kontroli dzieci nagradzały jabłkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy, co do których istniały „zastrzeżenia”, zamiast mandatu mogli zjeść plasterek cytryny.

Podczas prowadzonych działań dzieci wręczyły cztery jabłka oraz osiem cytryn. Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali owoce – nawet te kwaśne. Tylko w jednym przypadku kontrola zakończyła się mandatem. Kierujący osobowym audi, który w rejonie szkoły jechał za szybko o 23 km/h, ku zdziwieniu wszystkich, wolał zostać ukarany mandatem karnym niż zjeść kwaśną cytrynę.

Na zakończenie akcji, mundurowi uczestnikom półkolonii podarowali odblaski, aby zawsze byli oni widoczni na drodze.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • doktorx (gość)

    musieli zarobic na te cytryny i jabłka :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości