Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Czołowy zawodnik MMA ma kłopoty. Zamieszany jest w paserstwo samochodów

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Sylwia Dąbrowa Każdy kto interesuje się mieszanymi sztukami walk, nie może nie znać Mameda Ch. Do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach trafił akt oskarżenia przeciwko 17 osobom, które Prokuratura Krajowa oskarżyła m.in. o paserstwo samochodów kradzionych za granicą. Wśród nich znalazł się sportowiec.

 - Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach (16 lipca 2021 roku) skierował do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach akt oskarżenia przeciwko 17 osobom oskarżonym łącznie o 140 czynów w tym za paserstwa samochodów i puszczanie w obieg podrobionych banknotów Euro - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Oskarżonym zarzucono m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji kwalifikowane z art. 310 par. 2 kk oraz paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski kwalifikowane z art. 291 par. 1 kk, art. 294 par. 1 kk. Pozostałe czyny zarzucane oskarżonym dotyczą m.in. oszustw kwalifikowanych  z art. 286 § 1 kk, przywłaszczeń kwalifikowanych z art. 284 par. 2 kk, fałszowania dokumentów kwalifikowanych z art. 270 par. 1 i 2 kk i składnia fałszywych zeznań kwalifikowanych z art. 233 par. l a kk.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Wśród oskarżonych jest zawodnik MMA Mamed Ch., któremu zarzucono paserstwo, w tym w stosunku do mienia znacznej wartości kwalifikowane z art. 291 par. 1 kk w zw. z art. 294 par. 1 kk, nakłaniania do popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia kwalifikowane z art. 18 par. 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk oraz naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych kwalifikowane z art. 222 par. 1 kk oraz 226 par. 1 kk, a także posiadania broni palnej bez zezwolenia kwalifikowane z art. 263 par. 2 kk.

Zarzucane czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Nowa Toyota Mirai. Auto na wodór oczyści powietrze podczas jazdy!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości