Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39043 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Czwarta generacja Toyoty RAV4 zadebiutowała w Los Angeles

Data publikacji: Autor: (ip)

Czwarta generacja Toyoty RAV4 , Fot: Toyota Podczas Los Angeles Motor Show zadebiutowała najnowsza, czwarta już generacja Toyoty RAV4. Model, który wziął nazwę od słów Recreational Active Vehicle with 4 Wheel-Drive, był prekursorem światowego rynku SUV-ów, debiutując jako niespełna 4-metrowy samochód rekreacyjny z napędem na 4 koła.

Najnowsza generacja Toyoty RAV4 jest pojazdem jeszcze bardziej rodzinnym i wszechstronnym niż jej poprzednicy, o całkowicie Czwarta generacja Toyoty RAV4 , Fot: Toyotanowym wyglądzie nadwozia i licznymi nowinkami technicznymi.

Długość całkowita pojazdu wzrosła o 205 mm, szerokość o 30 mm, wysokość zmalała natomiast o 25 mm. Rozstaw osi wynosi teraz 2660 mm i jest aż o 100 mm większy niż w dotychczasowym modelu. Dzięki temu wyraźnie wzrosła także przestronność wnętrza.

Nowy RAV4 oferuje najwięcej w swojej klasie przestrzeni na tylnej kanapie, którą dzięki systemowi Easy Flat można dowolnie kształtować i łatwo składać poszczególne jej części. Bagażnik ma teraz pojemność aż 547 litrów. Dostęp do przestrzeni bagażowej jest najłatwiejszy w klasie dzięki najniżej umieszczonej krawędzi załadunku. Pokrywa bagażnika otwiera się teraz do góry (z możliwością sterowania elektrycznego), a nie tak jak dotychczas na bok.

Z zewnątrz samochód nawiązuje do pozostałych modeli Toyoty, dzięki utrzymaniu wspólnego języka stylistycznego „Under Priority” oraz „Keen Look”. Jako SUV RAV4 otrzymał bardziej muskularne nadwozie z licznymi akcentami terenowymi. Dzięki zupełnie nowej konstrukcji słupków wyraźnie poprawiła się także widoczność.

Czwarta generacja Toyoty RAV4 , Fot: ToyotaRewolucyjne zmiany nastąpiły także wewnątrz pojazdu, które poza większymi rozmiarami nabrało bardziej eleganckiego wyglądu i ukierunkowania na kierowcę. W środku znalazły się materiały najwyższej jakości o miękkim wykończeniu i licznymi przeszyciami skórzanymi. Kierowca siedzi obecnie niżej niż dotychczas, mając do dyspozycji zdecydowanie większy zakres regulacji fotela i kierownicy.

Wśród jednostek napędowych znajdzie się nowy silnik Diesla o pojemności 2-litrów i mocy 124 KM. Dostępne będą także wersje benzynowe 2.0l o mocy 151 KM z manualną skrzynią biegów lub automatyczną typu CVT, oraz mocniejszy Diesel 2.2 o mocy 150 KM (manualna lub automatyczna skrzynia biegów). Wszystkie silniki zostały zoptymalizowane pod kątem zużycia paliwa i emisji CO2, które w nowej generacji spadną średnio o 12%.

Za doskonałe prowadzenie odpowiada nowa generacja układu jezdnego Integrated Czwarta generacja Toyoty RAV4 , Fot: ToyotaDynamic Drive System z nową funkcją Sport. System kontroluje jednocześnie pracę napędu na 4 koła, systemu stabilizacji toru jazdy VSC, oraz elektronicznego wspomagania kierownicy. Moment obrotowy może być rozdzielany na przednią i tylną oś w proporcji od 100:0 (przód / tył) do 50:50.

Podobnie jak dotychczas będzie istniała możliwość zblokowania napędu 4x4, oraz wykorzystania funkcji asystenta zjazdu i podjazdu.

Nowa Toyota RAV4 będzie standardowo wyposażona w komplet elementów bezpieczeństwa, a w wyższych wersjach wyposażenia w systemy takie jak automatyczne włączanie i wyłączanie świateł drogowych, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, czy system informawania o martwym polu w lusterkach.

RAV4 nowej generacji będzie najbardziej wszechstronnym i dopracowanym SUV-em, dostępnym na rynku. Polska premiera modelu będzie miała miejsce w dniach 9-10 marca.

Czwarta generacja Toyoty RAV4 , Fot: Toyota

Czwarta generacja Toyoty RAV4 , Fot: Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jarpoz (gość)

    Wreszcie jakaś estetyczna Toyota, może do ideału daleko, ale po ponad dekadzie maksymalnie banalnej i nudnej stylistyki jest pewna doza ekstrawagancji, sportu i "siermiężności", bez której SUV-y wyglądają nijako. Wzornictwo w przeciwieństwie do poprzednich wersji może również zainteresować męską część kierowców. Bagażnik i wymiary wnętrza również zapowiadają się dobrze. Jakość na pewno będzie powyżej średniej europejskiej, a to w czasach propagacji średnio-modnej tandety najważniejszy argument na ZA.

  • Aleg (gość)

    może jestem staromodny ale to koło zapasowe na tylnej klapie daje jej osobliwy urok może ta nowa wersja rav4 też ma taką opcję? Rav4 bez koła zapasowego z tyłu to tak jak by wiewiórce obciąć jej piękny ogon( kitkę )*

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota RAV 4 zdjęcia

Toyota RAV 4 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota RAV 4 opinie

Oceń swoje auto

Toyota RAV 4 Cena