Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Czy da się uratować zalany samochód?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Obfite deszcze powodują, że woda coraz częściej zagraża naszym autom. Co w przypadku kiedy samochód zostanie zalany do wysokości klamek?

- Jeżeli chodzi o zalanie do wysokości klamki, ten samochód już jest do kompletnej rozbiórki. Tutaj nie ma mowy o żadnym suszeniu. Błoto dostaje się wszędzie, to nie jest tylko czysta woda, która spłukała nam samochód. Nie jesteśmy w stanie tego bez rozebrania wypłukać. Ten samochód już nigdy nie będzie taki, jak powinien być - powiedział Grzegorz Duda, prowadzący program "101 napraw".

Redakcja poleca:

Poszkodowani w wypadkach mogą wywalczyć pieniądze na prywatne leczenie
Skoda Rapid. Czy nadaje się na auto rodzinne?
LPG. Przez zmianę przepisów cena autogazu drastycznie wzrośnie?

Co się dzieje z silnikiem po zalaniu? - Tak naprawdę silnik cierpi najmniej. Nawet jak stoi w wodzie, może nam się dostać woda do cylindrów. Dopóki ona tam jest to ten cylinder nawet nie bardzo koroduje. To kwestia wyczyszczenia - wyjaśnia Grzegorz Duda.

Za zalane auto odszkodowanie otrzymają tylko posiadacze nieobowiązkowego autocasco (AC).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • mik (gość)

    zalanie układu elektrycznego,sterowników,tzw komputera to smierć techniczna.bez rozebrania tapicerki wszelakiej i bez wysuszenia smrod będzie niemiłosierny...

  • Z. Niesmaczony (gość)

    Polak potrafi nawet z zalanego w trupa auta zrobić bezwypadkową, garażowaną funkiel-nówkę, nie śmiganą z małym przebiegiem. Smród? Panie, właściciel woził psy i parę razy mu się w środku zlały, to wszystko. Bierz pan, bo już dziś od rana miałem 2 telefony o to auto a dopiero 8:30...

  • Autor (gość)

    Fabryka Samochodów Drezdenko.. Oni wiedzą, jak trupa przerobić w auto, którym niemiec woził żonę do kościoła i płakał, jak go sprzedawał..

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości