Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Czy gaz skraca przebieg?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Adam Warżawa Przy normalnej eksploatacji i regularnym prowadzeniu przeglądów, paliwo gazowe nie skraca żywotności silnika.

Na temat trwałości silników benzynowych zasilanych gazem LPG można usłyszeć dwie skrajne opinie.

 Fot. Adam War¿awa

Jest pewne i poparte doświadczeniami, że przy normalnej eksploatacji i prowadzeniu przeglądów zgodnie z harmonogramem, paliwo gazowe nie powoduje skrócenia żywotności silnika i okresu do przeprowadzenia naprawy. Dowodem są bardzo wysokie przebiegi aut indywidualnie sprowadzanych z zagranicy przekraczające pół miliona km oraz fabryczna instalacja gazowa samochodów Mercedes-Benz, Volvo czy Fiat.

 

Warunkiem długowieczności silnika jest używanie dobrego, czystego paliwa gazowego, właściwych olejów i regularne wykonywanie przeglądów samochodu oraz instalacji gazowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • leppertocieć (gość)

    hehe a z kąd tu wziąć te "dobre, czyste paliwo" u nas nima

  • adeegee

    to prawda ze zdezelownae auta zza zachodniej granicy nie wytrzymują w wiekszości proby LPG co nie jest oczywiscie reguła... ja np mam w posiadaniu poloneza caro 1.6GLi z 1996 ktory ma przejechane ok 180tkm z czego 135tkm z instalacja LPG po za harmonogramowymi wymianami poszczegolnych czesci nic sie w niem nigdy niepokojacego nie dzialo... co wiecej nigdy mnie nie zawiodl... ostatnio zauwazylem wzrost spalania gazu ale czego mozna oczekiwac od blisko 9-letniej instalacji LPG w polskim krolu szos lat 90'?? POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości