Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Czy motocykl może się przeciskać między samochodami?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Krzyżanowski Okres letni to pełnia sezonu motocyklowego, dlatego właśnie w czasie wakacji motocykliści najbardziej narażeni są na udział w wypadkach. Wielu tragicznych zdarzeń można by uniknąć dzięki poprawie bezpieczeństwa jazdy kierowców samochodów osobowych, którzy w ubiegłym roku spowodowali aż 41% wypadków z udziałem motocyklistów. Przyczyną większości tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Prawie połowę zdarzeń drogowych, w których poszkodowani zostali motocykliści, spowodowali w ubiegłym roku inni użytkownicy dróg i byli to głównie kierujący samochodami osobowymi (851 wypadków)*. Uczestnictwo w wypadku drogowym dla motocyklistów i ich pasażerów często kończy się wyjątkowo tragicznie. Jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są oni szczególnie narażeni na ciężkie obrażenia.

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Czytelnik (gość)

  Artykuł sugeruje nadrzędność prawną motocyklistów nad kierowcami samochodów, cytat "motocyklista może poruszać się z dużą prędkością lub przynajmniej o wiele większą niż zakładana" jest już zdecydowaną przesadą. To może poprostu zostańmy wszyscy w domu? Żeby motory mogły sobie bezpiecznie jeździć 200km/h, co by biedakowi czasem nikt pasa nie zmienił. Autor maluje w artykule trawę na zielono.

 • Motocyklista. (gość)

  Nie zostawaj w domu tylko przesiądź się na motocykl.

 • Motocyklista. (gość)

  Zobaczysz drugą stronę monety i porozmawiamy.

 • Boguś (gość)

  Jak prowadzę vespę to często lawiruje między autami, wiem, że mogę to robić mimo że niektórzy kierowcy osobówek krzywo się patrzą. Ale nikt im nie broni przesiąść się na skuter i mieć takie prawo. Poza tym można w szybszy sposób ominąć korki i nie denerwować się za kółkiem. ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości