Wszystko
o samochodach

Porady / Wyposażenie

Czy można zmienić wskazania elektronicznego drogomierza?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Przy zakupie używanego samochodu, bardzo ważne jest ustalenie faktycznego przebiegu auta. Ilość przejechanych kilometrów ma wpływ na cenę i późniejszą eksploatację.

Przy zakupie używanego samochodu, bardzo ważne jest ustalenie faktycznego przebiegu auta. Ilość przejechanych kilometrów ma wpływ na cenę i późniejszą eksploatację.

 

Jest powszechnie wiadome, że w samochodach wyposażonych w drogomierze analogowe, nieuczciwi sprzedawcy często zmniejszali przebieg, aby uzyskać wymierne korzyści. Drogomierze elektroniczne montowane we współczesnych samochodach miały być przeszkodą trudną do pokonania. Niestety „fachowcy” szybko wdrożyli szereg metod pozwalających zmniejszać przebieg pokazywany przez wyświetlacz. Stosowane są zarówno sposoby prymitywne jak i wyrafinowane, zmieniające zapisy w pamięci komputera samochodu, a tych nie wykryje nawet fabryczny tester.

 

Niestety w prasie coraz częściej można znaleźć ogłoszenia warsztatów świadczących usługi w zakresie korekcji wskazań liczników elektronicznych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • artur (gość)

    zgadzam się.samochody teraz trzba kupować na wyczucie i po bardzo bardzo,bardzo dokładnych oględzinach i przeglądach.A mimo to można się nadziać ,np:na zmienione numery nadwozia.przykro...... Edytowany przez moderatora 2005-04-11 10:40

  • zbychu (gość)

    tydzien temu widzialem na allegro oferte sprzedazy ukladu elektronicznego do "korekty licznikow" elektronicznych. Cena to jakies kilkaset zlotych. Prawda, ze niewiele. Jak bym handlowal uzywanymi autami to bym sobie kupil to cudenko :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości