Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Czy popieracie opłaty parkingowe?

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Z każdym rokiem liczba samochodów w naszym kraju systematycznie rośnie. To powoduje zagęszczenie ruchu w miastach jak i na drogach szybkiego ruchu. Przejazd przez centra największych miast jest męką dla każdego kierowcy. Nawet jeśli uda mu się przebrnąć przez zakorkowane ulice, to wciąż pozostaje problem ze znalezieniem miejsca parkingowego.


Fot. Archiwum Polskapresse Władze miejskie chcąc zredukować liczbę samochodów na drogach i jednocześnie wzbogacić swój budżet, postanowiły wprowadzić opłaty za parkowanie. Takie rozwiązanie miało skłonić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej lub np. rowerów. Zwolennicy opłat parkingowych twierdzą, że w ten sposób można zredukować emisję szkodliwych substancji do środowiska oraz zmniejszyć warstwę smogu.

CZYTAJ TAKŻE

SMS-em zapłacisz za parking

Miasta będą zwracać opłaty parkingowe?


Ale ten pomysł ma także przeciwników, którymi w dużej mierze są kierowcy. Skarżą się oni na dużą liczbę dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem pojazdów, jak np. opłata paliwowa czy opłaty za przejazd autostradami. Właściciele pojazdów twierdzą, że zamiast wprowadzać pobór opłat za parkowanie, miasta powinny budować więcej miejsc parkingowych.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy Waszym zdaniem opłaty parkingowe powinny być w każdym mieście? A może powinny zostać zniesione? Piszcie w komentarzach!

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Robbi

  u nas za wszystko trzeba placic krocie. wystarczy chocby przejachac sie autostrada Warszawa-Poznan - zgroza! parkowanie w miastach tez nie jest tanie, ale bez tego dopiero bylby koszmar.

 • Jarpoz

  Opłaty są niezbędne, ale razem ze zwiększeniem miejsc parkingowych, rozwojem transportu alternatywnego i "decentralizacją" miast, same w sobie nie dość że nie rozwiążą problemu, to jeszcze zwiększą brak akceptacji i frustracje społeczne.

 • RysiekK

  "brakiem akceptacji" i "frustracjami" nalezy się owszem przejmować..ale nie przesadnie gdy dotyczą one tych, którzy chcą wepchac sie furami ( takimi jak dziś ) zawsze i wszędzie. Oni nigdy nie chcieli i nigdy nie będą chcieli słyszeć o jakichkolwiek zmianach swego "stylu życia" . opłaty zaś i tak są konieczne, zawsze gdy trzeba podzielić deficytowe dobro jak właśnie miejsca parkingowe. ..a rozwiązanie kompleksowe, wiadomo, transport naprawdę zrównoważony. O szczegółach nauczałem wielokroć

 • motorniczy

  Opłaty parkingowe mają na celu zmniejszenie zatłoczenia centrów miast? A co miała na celu budowa Złotych Tarasów w centrum Warszawy? Oczywiście jest tam parking, ale przecież do CH jeździ się samochodem. Rowerem, albo autobusem to można dojechać do pracy, ale do CH, kina czy teatru jeździ się samochodem, bo to ma być przyjemność, a dojazd autobusem wszystko by zniweczył. Więc po co budować miejsce wycieczek samochodowych w centrum Warszawy?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości