Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Czym kończy się ślepe zaufanie nawigacji samochodowej?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. Bartek Syta Nowe technologie pomagają kierowcom. Niekiedy jednak może okazać się, że narobią więcej szkody jak pożytku. Tak było właśnie w tym przypadku.

Zaufały nawigacji i utknęły w środku zaśnieżonego lasu - tak zakończyła się podróż trzech kobiet, które jechały z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry.

Redakcja poleca:

Jak rozpoznać rzeczywisty przebieg auta?
Ogrzewania postojowe. To trzeba wiedzieć
Oto nowy model Kii

Ich samochód utknął w jednej z zasp. - Uwierzyłyśmy nawigacji. Szlaban był otwarty, więc myślałyśmy, że nawigacja prowadzi nas prawidłowo. Trzeba było wezwać pomoc, bo zakopałyśmy się mimo dobrego auta - powiedziała jedna z podróżujących kobiet.

Do wyciągnięcia pojazdu konieczne było użycie strażackiego wozu bojowego. W trwającej kilka godzin akcji udział wzięło kilkunastu strażaków. Nikomu nic się nie stało.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • ciekawy (gość)

  pytanie, kto poniósł koszty akcji? czy nie powinna pomoc drogowa w takiej sytuacji pomóc?

 • Wocker (gość)

  Bo trzeba sobie umiec ustawić nawigację. W nawigacji jest cos takiego jak opcje ustawienia i trzeba tam zajrzeć a nie uruchamiać ją zakupioną prosto ze sklepu i tak jeździć. Od wielu lat jeżdżę na nawigacji i jakos do lasu nie wjechałem. To ja decyduje którymi drogami chcę jechac a nie nawigacja. Tylko trzeba ją ustawić. Pozdrawiam

 • R. (gość)

  Jak to mówią - "Im lepsza terenówka, tym dalej traktor musi jechać" :-) A nawigacja ma opcje określające jakiej klasy drogami może prowadzić.

 • Honor prezydenta (gość)

  "Dobre auto" dlaczego te nierozumne istoty uwierzyły, że wystarczy napęd na 4 koła, żeby przejechać przez każdą drogę, również leśną i do tego mocno zaśnieżoną?? Tu nie ma co na nawigację zwalać. Wystarczyło pomyśleć a nie kombinować!

 • zyggi (gość)

  ta kobieta musi byc wielkiej wiary ;] ale nawiazujac do popularnego przed laty serialu "Szpital na...." gdyby glupota potrafila latac......hahhaahhahaa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości