Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37749 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Daewoo Matiz

Data publikacji: Autor: (zpd)

 Przez długi czas jest ten samochód był u nas bardzo popularny.

Wiceliderem polskiego rynku przez długi czas był niewielki pojazd segmentu A - Daewoo Matiz. Walczył o prymat z fiatowskim Seicento, aż w końcu został zepchnięty na trzecią pozycję przez Skodę Fabię.

W konstrukcji Matiza mają swój udział renomowane firmy. Nadwozie wyszło spod ręki włoskiej Ital Design kojarzonej ze świetnym stylistą Giorgio Giugiaro. Silnik i wiele elementów tzw. podwozia pochodzą natomiast od Suzuki.

Matiz w Polsce oficjalnie został zademonstrowany wiosną 1999 r.
Atutem decydującym o pomyślnej rywalizacji z fiatowskim Seicento jest 5-drzwiowe nadwozie. Tę wielość drzwi doceniają zwłaszcza ci, którym przyszło jechać z tyłu. Drzwi tylne boczne otwierają się dość szeroko i łatwy jest dostęp na tylne siedzenie jak i opuszczenie tego miejsca.

Wnętrze
Podczas dalszych wyjazdów na wygodę mogą liczyć 2 osoby siedzące z tyłu - po prostu szerokość wnętrza wynosi tylko 120 cm. Za to miejsca na nogi, zarówno dla siedzących z przodu jak i z tyłu jest wystarczająco. Przyjemne wrażenie robią wykładziny ścian, nie widać lakierowanych blach.

Silnik
Wywodzi się z prostej linii od Suzuki Alto, u nas znanego samochodu pod postacią Daewoo Tico i spotykanych na naszych drogach hinduskich Maruti 800. W porównaniu do poprzedników ma większą moc i inne usprawnienia (np. wielopunktowy wtrysk benzyny) wprowadzone w celu nadania pojazdowi lepszej dynamiki. Zaletą silnika jest również umiarkowana głośność jego pracy.

Miejskie auto
Niewielkie wymiary zewnętrzne (długość 3495 mm) i łatwość określenia obrysu zewnętrznego, przede wszystkim tylnego, pomagają manewrować pojazdem. Kierowca ma też dobrą widoczność ze swojego miejsca.

Wyposażenie i cena
Samochód oferowany jest w jednej wersji silnikowej i aż w 7 wersjach wyposażenia. Najskromniej wyposażono wersję Friend (immobiliser, wycieraczka i ogrzewanie szyby tylnej), dalej są: Life, S-line, Style, K-line, Joy i Top. W tej najbogatszej wersji Top otrzymujemy np. poduszkę powietrzną dla kierowcy i obok niego siedzącego pasażera, ABS i klimatyzację. Za wersję najuboższą Friend u niektórych dealerów w promocji zapłacimy 22 200 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Daewoo Matiz dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Ogłoszenia z gratka.pl

Daewoo Matiz Cena

Części dla marki Daewoo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

420 zł